Interviu Kalba gyventojai

Karantino metu senjorus džiugina nemokamos veiklos

Šiais metais jau ketvirtus metus vykstančio projekto „Susitikim, mieli senjorai“ pagrindiniu rėmėju tapo „Mano BŪSTAS“. Įmonė vyresnio amžiaus žmonėms padovanojo įvairus nemokamus išmanizacijos kursus ir kūrybinių dirbtuvių užsiėmimus. Įvairius užsiėmimus išbandę senjorai dalijasi įspūdžiais su „Kalba Kaunas“ skaitytojais bei skuba padėkoti ir projekto rėmėjams.

Siekia suspėti su naujovėmis

Socialinis projektas „Susitikim, mieli senjorai“ visus senjorus kvietė aktyviai dalyvauti įvairiose nemokamose veiklose: kūrybinių dirbtuvių, sveikatos stiprinimo, kompiuterinio raštingumo ir kituose užsiėmimuose. Nemokami užsiėmimai iki karantino vyko Vilniuje ir Kaune, o šiuo metu užsiėmimai yra sustabdyti ir perkelti į projekto Facebook platformą bei Youtube paskyrą, kuriose nuotoliniu būdu yra dalijamasi patarimais, mankštomis bei rankdarbių užsiėmimais.

Šiemet projekto veiklas papildė išmanizacijos užsiėmimai, kuriuos dovanoja pagrindinis projekto partneris namų administratorius „Mano BŪSTAS“. Jų metu projekto dalyviai buvo mokomi kaip pasitelkus išmaniąsias technologijas (telefoną, kompiuterį) spręsti kasdienius klausimus. Senjorai buvo supažindinti, kaip išmaniųjų programėlių dėka, galima saugiai naudotis įvairiomis internete teikiamomis paslaugomis, bankinėmis operacijomis, mokėti mokesčius ir socializuotis šiuolaikinėje visuomenėje.

Prie projekto prisijungęs Kazimieras džiaugiasi galėjęs lankyti tik šiemet atsiradusius užsiėmimus.

„Galiu pasakyti, kad tai buvo ne tik naudinga, bet ir labai reikalinga. Pamokose išmokau naudotis bendravimo įrankiu Zoom, todėl viskam užsidarius, galėjau dalyvauti kituose užsiėmimuose jau būdamas namuose“, – pasakoja pašnekovas.

Taip pat Kazimieras sakosi išmokęs laisviau naršyti internete bei atsisiųsti mobiliąsias aplikacijas, kurios šiuo metu palengvina jo kasdienybę ir padaro ją saugesnę. Pašnekovas džiaugiasi, kad jau antrą mėnesį galėjo sumokėti mokesčius savo telefonu.

Paįvairina kasdienybę karantino metu

Kaunietė Birutė pasakoja, jog projekto „Susitikim, mieli senjorai“ užsiėmimuose pradėjo dalyvauti, kuomet tik jie prasidėjo – prieš ketverius metus. Pašnekovė patikina, kad  įspūdžiai išliko tik patys geriausi.

„Ankstesniais metais ir taip būdavo įvairiausių renginių. Tačiau šiemet, kada prasidėjo ši pandemija ir viskas sustojo, šie užsiėmimai tapo „aukso vertės“ – pradžioje gyvi, vėliau nuotoliniu būdu. Tikrai labai džiaugiuosi galėdama dalyvauti, nuolat seku naujienas ir bendrauju su projekto koordinatore. Per Zoom programą vyko tapymo pamokos, o šiuo metu du kartus per savaitę vyksta kineziterapijos užsiėmimai, tad dalyvauju ir juose“, – pasakoja Birutė.

Birutė negaili gražių padėkos žodžių ir projekto rėmėjams.

„Labai džiaugiuosi, kad vyksta tokie nuostabūs projektai. Kada nugyventa daugiau nei liko, labai gerai, kad vyresnio amžiaus žmonių kasdienybę paįvairina tokie užsiėmimai. Tuomet mažiau lieka laiko liūdesiui ar nelabai linksmoms mintims. Džiugu, kad atsiranda rėmėjų, kurie mato prasmę paremti tokius projektuos kaip šis.“

Džiaugiasi išbandę naujas veiklas

Projekto organizatoriai pasakoja, kad šiais užsiėmimais siekiama pagerinti senjorų fizinę, psichologinę savijautą, paskatinti kūrybiškumą, saviraišką, pasitikėjimą, bendruomeniškumą ir bendravimo kultūrą.

Užsiėmimus lankę senjorai neslepia džiaugsmo galėję atrasti save naujose veiklose.

„Visos veiklos labai įdomios, ypač šiemet atsirado įvairių užsiėmimų. Man labiausiai patiko fraktalų piešimas. Apie šį užsiėmimą buvau girdėjusi anksčiau, tačiau niekada nebuvau bandžiusi iki šio projekto. Piešimas man taip patiko, jog netgi kursams pasibaigus, nusipirkau pieštukų ir pradėjau piešti namuose. Sakyčiau, kad tai savotiška meno terapija. Taip pat labai patiko papuošalų iš odos gamyba. Praėjusiais metais paliko įspūdį vilnos vėlimas – vėlėm įvairius dalykus, maišėme vilną su šilku. Netgi muiliukus vėliau iš vilnos, kuriuos padovanojau kaip dovanėles ar net keletą pardaviau“, – dalijasi įspūdžiais Birutė.

Vilnietė Dalija pamačiusi pranešimą apie šiuos užsiėmimus Facebook socialiniame tinkle taip pat panoro išbandyti naujas veiklas.

„Prieš kurį laiką pradėjau piešti namuose akvareliniais dažais ir labai apsidžiaugiau pamačiusi galimybę lankyti dailės pamokas kartu su mokytoju. Tapyba vyksta ant drobės akrilu, o aš akrilo niekada nenaudojau. Tačiau pabandžiusi pamokoje, nuo šiol piešiu tik akrilu“, – sako Dalija.

Bene vienas iš pagrindinių projekto tikslų – skatinti bendruomeniškumą ir vyresnių žmonių tarpe mažinti vienišumo jausmą. Dar vykstant gyviems užsiėmimas, projekto dalyviai turėjo galimybę bendrauti tarpusavyje, užmegzti naujas pažintis.

Pasak Birutės, dar ne visi dalyviai noriai leidžiasi į pažintis, galbūt vieni dar nedrįsta, kitų – toks būdas, tačiau ji labai lengvai susiradusi naujų draugų.

„Aš labai mėgstu bendrauti, megzti naujas pažintis, esu smalsi, tad man labai įdomu naujas žmogus. Kiekvienais metais dalyvaudama užsiėmimuose su kuo nors susidraugaudavau. Draugystė ne visuomet tęsiasi ilgai, tačiau su viena moterimi draugauju nuo pat pirmo užsiėmimo iki dabar. Vasarą susitikdavome išgerti kavos, pasivaikščioti Laisvės alėja, dabar – bendraujame telefonu“.

Visą projekto informaciją galite sekti – https://www.facebook.com/Susitikim