Kalba ekspertai Rajono problema

Kas atbaidys daugiabučių kiemuose siautėjančius vagis?

Tamsūs kiemai, nestebimi vaizdo kamerų, vagis traukia kaip magnetas.
Tamsūs kiemai, nestebimi vaizdo kamerų, vagis traukia kaip magnetas.

Daugiabučių kiemai –  pamėgtas automobilių vagių ir plėšikų taikinys. Ilgapirščiai apgadina, atima gyventojų turtą, o juos sugauti – nelengva užduotis. Štai Šilainiuose pastaruoju metu gaunama vis daugiau pranešimų apie apgadintus kieme stovinčius automobilius. Tad, ką galime padaryti, kad apsaugotume savo turtą, o vagys nebedrįstų kelti kojos į mūsų kiemą?

Vagys renkasi nestebimose teritorijose

Tamsūs kiemai, nestebimi vaizdo kamerų, vagis traukia kaip magnetas. Tačiau, jie nežino, ar užsukę čia nebus nufilmuoti ir pagauti.

Štai viename Rasytės gatvėje esančiame name gyvenantys kauniečiai jau ne kartą įsitikino stebėjimo kamerų nauda. Čia užfiksuoti net keli nusikaltimai, įvykdyti tame pačiame kieme, o juos išaiškinti ir rasti katininkus padėjo vaizdo įrašai.

Vienas gyventojas rytą rado savo automobilį su pradurtomis padangomis. Laimei, kiemą stebėjusios vaizdo kameros viską užfiksavo ir apie įvykį iškart buvo pranešta policijai. Kitas dažnai pasitaikantis atvejis, kai gyventojai randa nubrauktą savo automobilį, o pravažiavęs vairuotojas palieka įvykio vietą net nepasiaiškinęs.

„Jei įvykį užfiksavo vaizdo kameros, galima atsukti įrašą: pasižiūrėti, priartinti vaizdą ir nustatyti, kas įvykdė nusikaltimą, kreiptis į policiją. Taip galima užkirsti kelią tokiems įvykiams“, – stebėjimo kamerų naudą pabrėžė Saugos tarnybos „Mano Sauga“ tarnybos vadovas Arūnas Lobanovas.

Pro stebėjimo kameras nepralysta net ir patys smulkiausi nusikaltimai ir viešosios tvarkos pažeidimai. Štai Šarkuvos g. 1 namo gyventojai vieną dieną pastebėjo sugadintas laiptinės duris. Pasirodo, kaltininkai – vakare linksminęsi jaunuoliai. Tokios istorijos verčia susirūpinti savo saugumu ir kaimyninių namų gyventojus.

Kam reikalingos vaizdo stebėjimo kameros?

Įvykus vagystei sunkiausia surasti kaltininką. Jei kieme ar laiptinėje yra įrengtos kameros, išsiaiškinti, kas yra vagis, yra labai paprasta.

Vaizdo stebėjimo kameras naudinga įrengti gyvenamųjų namų kiemuose, vaikų žaidimų aikštelėse ar automobilių stovėjimo aikštelėse. Taip būsite užtikrinti, kad neliks nepastebėti žmonės, statantys automobilius neleistinoje vietoje, vagys ir kiti įtartini asmenys, besikėsinantys į Jūsų turtą.

Pagrindinis šių kamerų privalumas – nusikaltimų prevencija, kai tam tikra teritorija stebima visą parą realiuoju laiku. Pastebėjus nusikaltimą apsaugos tarnybos ekipažas iškart atvyks į stebimą vietą, o nustatyti nusikaltėlį, turint vaizdo įrašą, nėra sunku. Labai patogu ir tai, kad patys gyventojai gali stebėti savo kiemą ar laiptinę tiesiogiai savo mobiliuosiuose ar kituose išmaniuosiuose įrenginiuose visur, kur yra interneto ryšys.

Jei norite apsaugoti savo turtą ir jaustis saugūs, įsirenkite savo kieme stebėjimo kameras. Šiuo klausimu galite kreiptis į namo administratorių arba skambinti numeriu 8 700 55 966.