Kalba gyventojai

„Kaunas 2022“ ambasadoriai: apie meilę miestui ir Kauno ateitį

Nuo tada, kai Kaunui suteiktas 2022-ųjų Europos kultūros sostinės vardas, kauniečiai aktyviai dirba ir siekia, kad jų miestas iš laikinosios sostinės virstų į šiuolaikinę. Prie šio projekto prisijungę ambasadoriai jau neša Kauno vėliavą ir dalijasi žinia apie šiuolaikinę sostinę, kurioje gera gyventi.

Karolis Banys ir Petras Gaidamavičius

„Kalba Kaunas“ redakcijos nuotr.

„Pelnytas Europos kultūros sostinės titulas – paskata gyventi bei kurti Kaune. Atstovauti ir prisidėti prie mieste vykstančio augimo, be abejonės, yra didelė garbė ir įsipareigojimas tęsti savo viešąją veiklą, kurią pradėjome 2017 m. Kartu tai yra įrodymas, jog Kaunas apdovanoja tuos, kurie stengiasi savo darbais prisidėti prie miesto puoselėjimo.

Mūsų indėlis į „Kaunas 2022“ susideda iš trijų dalių. Pirma, puoselėjame architektūrinį paveldą ir prisidedame prie Kauno modernizmo architektūros žinomumo. Antra, stengiamės prikelti pamirštus ar nežinomus čia gyvenusių žmonių gyvenimus ir patirtis, kurie dėl įvairių priežasčių negalėjo padaryti to patys. Trečia, būdami LGBTQ bendruomenės nariai, jaučiame pareigą diskutuoti apie miesto identitetą, kuriame yra vietos visiems ir kiekvienam, nes įvairovė yra miesto ir šalies stiprybė, o pagarba žmogui – didžiausia vertybė.

Šiuo metu vyksta Gedimino g. 48 laiptinės autentiškų langų ir durų restauracija, taipogi Vytauto pr. 58 fasadų atnaujinimas. Įvairiais komunikacijos kanalais dalinamės gerąja restauravimo praktika, skatiname kitas namų bendruomenes ir paveldo objektų savininkus saugoti bei puoselėti originalų bei unikalų Pirmosios Lietuvos Respublikos architektūrinį palikimą.

Mūsų restauruotuose ir restauruojamuose yra įvykę per 50 įvairiausių kultūrinių renginių, diskusijų bei ekskursijų. Vytauto pr. 58 tapo HBO serialo „Černobylis“ pagrindinio veikėjo Valerijaus Legasovo butu, kuriame nufilmuota serialo pradžia ir pabaiga.“

Grupė „Flash Voyage“

Nuotr. R. Šeškaitis

„Matome Kauną kaip labai sparčiai iš pelenų kylantį feniksą. Galima pasidžiaugti ir infrastruktūros tvarkymu, ir renginiais, ir didėjančia kultūros pasiūla. Žmonės darosi europietiški, ryškūs. Smagu, kad mieste jaučiasi bendruomeniška dvasia“, – sako grupės „Flash Voyage“ bosistas Germanas Daškevičius.

„Šiandien mes nešam Kauno vėliavą. Mūsų tikslas – kelti muzikos lygį Kaune. Atrodo, kad muzikantams trūksta įkvėpimo ir pastūmėjimo veikti. Todėl mes norime padrąsinti Kauno jaunimą ir parodyti jiems, kad viskas yra įmanoma“, – teigia grupės „Flash Voyage“ vokalistas Regimantas Visockis.

Jolanta Šmidtienė

„Jau daug metų dalyvauju Kauno kultūriniame gyvenime. Esu viena iš pirmų Kauno tekstilės bienalės, vėliau Kauno bienalės partnerė ir dalyvė. Jau beveik dešimt metų kuriu Kauno šventinius Kalėdinius ir Hanza dienų papuošimus.

Esu ketvirtos kartos kaunietė. Didžiuojuosi savo miesto kūrėjais ir myliu Kauną. Man didelė garbė atstovauti savo miestą ir skleisti žinią apie mūsų kultūrines veiklas, projektus, parodas.

Šiuo metu vykdau keletą tęstinių profesionalaus meno projektų Lietuvoje ir užsienyje. Esu atsakinga už Kauno kalėdinį miesto papuošimą bei dirbu su savo nauju kūrybiniu projektu,  kurio parodas žadu eksponuoti Lietuvoje ir užsienyje. Vykdau edukacinius susitikimus ir mokymus savo įkurtoje galerijoje „Balta“. Bendradarbiauju su miesto aktyviomis bendruomenėmis, esu jų rengiamų projektų partnerė ir dalyvė. “

Bella Shirin

„Man Lietuva ir Kaunas yra pasaulio ašis. Čia gimiau ir augau.

Atėjo laikas mūsų Kaunui prabusti. Jis tikrai bus Europos Kultūros sostine 2022 metais. Kultūra leidžia žmogui mokytis ir augti kaip asmenybei, todėl mano asmeninis įsipareigojimas yra veikti, kad Kauno kultūra išplistų tarptautiniu mastu. Mes visi kartu turime prisidėti, kad tai įvyktų. Tiek daug kūrybingumo, tiek daug gilaus mąstymo ir talentingumo. Nuo mūsų gimtojo Kauno gali ir turi prasidėti svarbūs tarptautiniai projektai.

Siekime, veikime ir kiekvienas mąstykime ne ką galiu gauti, bet kuo galiu prisidėti!“