Šiandien rajone

„Kaunas 2022“ logotipas: komplimentai ir kritika

Kaunas intensyviai ruošiasi tapti Europos kultūros sostine. Neseniai išrinktas šiai progai skirtas logotipas susilaukė ir žiniasklaidos, ir kauniečių dėmesio. Vieniems Roko Sutkaičio ir Juliaus Seniūno sukurtas logotipas atrodo genialus, kitiems – nevertas nugalėtojo titulo.

Komisija apie savo sprendimą

Tarptautinės ekspertų komisijos, rinkusios projekto „Kaunas 2022“ logotipą, pirmininkas Peter Bilak, argumentuodamas, kodėl pasirinktas būtent šis dizainas, išskyrė esminį jo privalumą – interaktyvumą. Jo nuomone, nors dizainas yra paprastas ir minimalus, bet idėjine prasme jis yra gan sudėtingas. Anot P. Bilak, kiekvienas šį logotipą gali interpretuoti savaip ir suteikti jam naujų prasmių.

„Aš manau, kad jis yra labai patogus naudoti, intelektualus, modernus, šiuolaikiškas ir atspindi tą tokį architektūrinį Kauno aspektą. Iš esmės, su tuo simboliu galima dirbti“, – portalui „Kalba Kaunas“ komentavo Rytis Zemkauskas, vienas iš ekspertų komisijos narių.

Patiko ne visiems

Dažniausiai, kaip ir po kiekvieno konkurso, laimėtojai gauna ne tik pagyrimų, bet ir kritikos. Išrinktu logotipu stebėjosi Tomas Stasiukaitis, interaktyvaus Laisvės alėjos fontano projekto autorius: „Aš, matyt, esu senamadiškas. Jis man per daug modernus. Logotipas vien iš linijų atrodo neišbaigtas – kaip Žalgirio arenos fasadas su visais vamzdynais.“

Apie konkursą

Projekto „Kaunas 2022“ logotipo konkursas truko 4 mėnesius. Jame dalyvavo menininkai ir grafikos dizaineriai iš Lietuvos ir užsienio. Pateiktus logotipo dizaino pasiūlymus vertino tarptautinė ekspertų komisija, kurią sudarė atstovai iš Nyderlandų, Didžiosios Britanijos, Latvijos ir Lietuvos.

Ekspertų komisijos verdiktas paaiškėjo lapkričio 7 d. Vertinimui buvo skirtos dvi dienos, per kurias buvo išsamiai išnagrinėti visi pateikti pasiūlymai ir ekspertai balsavo už jiems labiausiai patikusį. Roko Sutkaičio ir Juliaus Seniūno sukurtas logotipas bus skirtas „Kauno – Europos kultūros sostinės“ programos sklaidai 2017-2023 m. laikotarpiu.

Kaip Jūs vertinate išrinktą projekto „Kaunas 2022“ logotipą?