Kalba gyventojai

Kaunas fotografo akimis: žmonės kartais neatpažįsta, kur daryta nuotrauka

Fotografas Kęstutis Fedirka miestus stebi iš paukščio skrydžio. „Iš aukštai man viskas mieliau žiūrisi“, – sako fotografas. Taip ir gimė jo projektas „Fotoskrydis“. K. Fedirka išleido ne vieną nuotraukų albumą, kuriame užfiksuoti unikaliausi miestų ir gamtos peizažai. Pasikalbėjome apie jo nuotraukas ir mėgstamiausias Kauno vietas.

Daug keliaujate ir fotografuojate pačius įvairiausius pasaulio kampelius. Ar kelionės pakeitė jūsų požiūrį į Lietuvos peizažą?

Kelionės pakeitė mano požiūrį į visą pasaulį. Aišku, kai pamatai daugiau, tai peizažus galima palyginti. Jei, pavyzdžiui, fotografuoji Egipte, tai ten praktiškai niekas nesikeičia. Ten kiekvieną dieną galima padaryti gerų kadrų. Lietuva turi skirtingus metų laikus. Jei nori gerą kadrą padaryti Lietuvoje, tai reikia išlaukti tam tikrų momentų. Metuose būna vienetai tokių dienų, todėl čia darytos fotografijos vertė yra visai kita.

Kaip Kaunas atrodo iš viršaus?

Esu daug fotografavęs Latvijoje. Ten, pavyzdžiui, miestai labiau netvarkingi, o Lietuvoje iš viršaus matyti aiškios linijos, yra struktūra. Kaunas yra gana simetriškas. Labai gražus senamiestis. Galima netgi grafinius piešinius daryti.

Ką tokio turi Kaunas, ko neturi kiti pasaulio miestai?

Kauną atpažinti lengviausia pagal dvi sutekančias upes, Kauno marias ir šalia jų esantį Pažaislį. Netgi nežinant, kur daryta nuotrauka, pagal Pažaislį iškart galima atpažinti Kauną. Būtent to ir neturi kiti pasaulio miestai.

Ar turite mylimiausią Kauno vietą, kurią nepabosta fotografuoti? O gal kaip tik nemėgstate prisirišti prie vienos vietos ir nuolat ieškote kažko naujo? 

Įdomiausios vietos – Senamiestis ir Pažaislis. Bet, iš tikrųjų, tokių nepabostančių vietų neturiu, todėl ir keliauju po pasaulį.

Kuri jūsų daryta nuotrauka jums labiausiai patinka?

Dažniausiai, mylimiausia nuotrauka yra ta, kuri būna ant fotoalbumo viršelio. Viena iš tų nuotraukų – Pažaislio vienuolyno. Dažnai žmonės, žiūrėdami į tą albumą, nelabai atpažindavo, kur daryta nuotrauka.

Gimėte Akmenėje, bet galiausiai apsigyvenote Kaune. Kodėl likote gyventi čia?

Kai tik atsikrausčiau čia gyventi, Kaunas man nelabai patiko. Tik geriau pažinęs miestą pamačiau, kad Kaune yra mažiau priešpriešos tarp žmonių. Prieš tai gyvenau Vilniuje 7 metus, galiu palyginti. Manau, Kaunas yra toks ramiausias didžiausias Lietuvos miestas.

Ačiū už pokalbį!