Kalba gyventojai Šiandien rajone

Kaunas gražinasi – prie Soboro atnaujintas daugiabutis

Laisvės al. 28 daugiabučio namo gyventojai žiemos švenčių sulaukė atnaujintame name.
Laisvės al. 28 daugiabučio namo gyventojai žiemos švenčių sulaukė atnaujintame name.

Gyvenantys į paveldo sąrašą įtrauktuose daugiabučiuose gali džiaugtis atnaujintais namų fasadais. Tarp laimingųjų – ir Laisvės al. 28 daugiabučio gyventojai. Prie pat Soboro stovintis namas ne tik atkreipia praeivių dėmesį, bet ir džiugina jo gyventojus, kurie seniai svajojo apie pokyčius.

„Šiame name gyveno kelios kartos – mano seneliai ir tėvai, todėl man jis labai brangus. Deja, fasadas 40 metų nebuvo tvarkytas. Namas atrodė negražiai, tai ir sugalvojom su kaimynais, kad reiktų jį pagražinti“, – pasakojo šiame name gyvenantis Gediminas. Anot jo, fasadas atnaujintas kokybiškai ir tvarkingai.

Istorinė namo nuotrauka. Architektūros ir urbanistikos tyrimų centras.
Istorinė namo nuotrauka iš Architektūros ir urbanistikos tyrimų centro archyvo.

Laisvės al. 28 įsikūrusį namą prižiūri ir gyventojams būtinus darbus organizuoja „Kauno centro būstas“.

Minėtame name ne tik atnaujintas fasadas, bet ir sutvarkyta visa elektros instaliacija. Gyventojai žino, kad visais klausimais gali bet kada kreiptis į „Kauno centro būstą“.

Laisvės al. 28 daugiabutis dalyvavo pastatų fasadų atnaujinimo programoje, kuri leidžia padengti dalį šiam tikslui skirtų išlaidų atnaujinant pastatus Senamiestyje, Laisvės alėjoje, Naujamiestyje ir Žaliakalnyje. Savivaldybė į kiekvieno fasado sutvarkymą investavo iki 50 procentų visos fasado atnaujinimo sąmatos.