Šiandien rajone

Kaunas kviečia švęsti Kalėdas kitaip  

Vis dar sunku patikėti, kad šiemet Kalėdas švęsime kitaip. Tačiau net ir šiomis sudėtingomis aplinkybėmis šventės gali būti jaukios. „Kalba Kaunas“ atkreipia dėmesį į Kauno savivaldybės organizuojamas šventines iniciatyvas bei dalijasi keliais patarimais, kurie praturtins laiką namuose.

Kauno savivaldybės atstovai skelbia akciją #KaledosKitaip. Iniciatyvos sumanytojai kviečia pasitelkti išmaniąsias programėles ir iki Kalėdų išmokyti jomis naudotis garbaus amžiaus artimuosius, o už įamžintas „nuotolinių“ švenčių akimirkas paruošė dovanų.

„Gyvename tokiu metu, kai saugiai būdami savo namuose galime akimirksniu išgirsti ir pamatyti mums brangius žmones, kad ir kuriame pasaulio krašte jie bebūtų. Šiandien išmaniosios technologijos jau pakankamai nesudėtingos, kad jas perprastume kiekvienas. Dar turime kelias dienas iki Kalėdų, kad padėtume tai padaryti tėvams, seneliams ar kitiems garbaus amžiaus artimiesiems. Paskambinkite, paaiškinkite, išmokykite – tegul bent tokie virtualūs susitikimai per šventes neleis jaustis atskirtiems“, – sakė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

„Nuotolinių švenčių“ fotokonkursas

Akcija #KaledosKitaip kviečia ne tik kauniečius, bet ir visos Lietuvos žmones atlikti dvi paprastas užduotis. Pirmiausia – šiomis dienomis telefonu susisiekti su vyresnio amžiaus artimaisiais ir surengti jiems „nuotolinę pamoką“, kaip įdiegti ir naudotis viena iš telekonferencinio ryšio programėlių.

Messenger, Viber, WhatsApp, Zoom, Teams, Google Meet, Skype – daugeliui pažįstami vardai. Bent vieną iš jų gali nesunkiai perprasti ir senjorai.

Sėkmingai įveikus pirminį etapą, beliks visa tai pasitelkti per pačias Kalėdas, užfiksuoti tokias „nuotolinių“ švenčių akimirkas fotografijose ir dalintis jomis socialiniuose tinkluose su grotažyme #KaledosKitaip.

Daugiau informacijos apie šventišką iniciatyvą – internete: bit.ly/KaledosKitaip2020.

Kitoks švenčių laukimas

Ne tik artėjančios šventės, bet ir jų laukimo laikotarpis Kaune, kaip ir visoje šalyje, šiemet – kitoks. Saugant miestiečių sveikatą, tradicija tapusios kalėdinio miestelio veiklos iš Rotušės aikštės persikėlė į kompiuterių ekranus.

Internete adresu kaledos.kaunas.lt mažieji kartu su tėveliais gali stebėti šventinių dirbtuvėlių ir edukacinių užsiėmimų vaizdo įrašus – drauge mokytis kalėdinio šokio, klausytis pasakų skaitymo, išmokti gaminti dekoracijas bei kitus darbelius.

Į virtualią erdvę persikėlė ir daugelio pamėgtas kalėdinis paštas – saldžius linkėjimus elektroninių atvirukų pavidalu artimiesiems irgi galima siųsti iš svetainės kaledos.kaunas.lt.

 

Keletas idėjų laisvalaikiui:

 

  • Dalyvaukite virtualioje Kalėdinėje degustacijoje!

Daugiau informacijos rasite paspaudę ČIA

  • Stebėkite Kalėdų senelį, skaitantį laiškus!

Daugiau informacijos rasite ČIA

  • LRT pristato: „Užsidaryk namuose – atsiverk pasauliui“, daugybė TV laidų, filmų, koncertų ir kito turinio tavo šventinei nuotaikai sukurti! 

Viską rasite ČIA

  • Dalyvaukite virtualiose Kalėdų mugėse!

Virtualių mugių ieškokite ČIA

  • Sudalyvaukite virtualiame Kalėdų eglutės įžiebime Kaune!

Virtualų eglutės įžiebimą stebėkite ČIA

  • Kelkitės į Lietuvos sostinę ir dalyvaukite virtualiame ture aplink Vilniaus Kalėdų eglutę!

Virtualų turą rasite ČIA

  • Patys grįžkite į vaikystę arba nustebinkite savo vaikus bei išgirskite pasakas, skaitomas žinomų šalyje žmonių!

Pasakas galite išgirsti ČIA

  • Pasinaudokite ankstesniais „Kalba Kaunas“ patarimais, kaip praleisti laiką, saugiai liekant namuose!

Mūsų pasiūlymus galite rasti ČIA

  • Stebėkite, kaip pasaulis pasitiko praėjusius metus!

Įspūdingų fejerverkų pasirodymus rasite ČIA