Uncategorized

Kaunas pristato naujas virtualias pažinimo erdves

A. Aleksandravičiaus Nuotr.

Nors šiuo metu Kauno muziejų durys yra užvertos lankytojams, muziejininkų kuriamas turinys nuo šiol yra patogiai prieinamas virtualioje erdvėje. Neseniai pristatytos naujos  platformos, kuriose kviečiama pažinti miesto istoriją ir kultūrą, įsitraukti į edukacinę veiklą neišeinant iš namų.

Kauno miesto muziejus pristatė naują projektą – „Virtualus muziejus“, kuris leidžia vienoje vietoje rasti įtraukiančius vaizdo, garso ar teksto pasakojimus, 3D eksponatus ir turus, archyvų fotogalerijas, virtualias parodas bei edukacinius užsiėmimus, paskaitų, renginių įrašus ir pan.

Pandemijos metu atsiradę apribojimai nepristabdė Kauno miesto muziejaus veiklų, o tik paskatino veikti – mąstyti apie galimybes perkelti veiklas į virtualią erdvę ir būdus, kaip tai padaryti. Virtualaus turinio platforma bus pildoma šiuo laikotarpiu rengtu ir visiškai nauju turiniu. „Virtualus muziejus“ ne tik užtikrina sistemingą muziejaus sukurto turinio sklaidą, bet ir yra pritaikytas žmonėms su regėjimo negalia bei sutrikimais.

Apsilankyti virtualiame Kauno miesto muziejuje galima čia.

 

Išmanus žemėlapis – tai dar viena naujovė Kauno mieste, kurį pristatė Vinco Kudirkos viešoji biblioteka. Jis leidžia keturiomis kalbomis virtualiai aplankyti daugiau kaip 40 kultūros paminklų, pamatyti unikalius archyvinius kadrus, pažaisti interaktyvų žaidimą arba po mieste esančius paveldo objektus pasivaikščioti savarankiškai, naudojantis išmaniąja programėle.

Žemėlapis pritaikytas ne tik besidomintiems istorija, bet ir žaidimų mėgėjams – norintieji galės pasirinkti sužaidybintą maršruto versiją ir dalyvauti pateiktose rungtyse bei laimėti virtualius apdovanojimus.

Atnaujinta ir šiam projektui skirta išmanioji programėlė „Atminties portalai“. Virtualų turą po žydų kultūros paveldo objektus galima rasti čia.

 „Kaunas IN“ inf.