Renginiai Šiandien rajone

Kaunas tapo laimės sostine

Laimės diena Kaune švenčiama jau antrus metus. Tai tampa nauja miesto kultūrinio gyvenimo tradicija.

„Duok laimei kelią!“ – tokiu šūkiu Tarptautinę laimės dieną švęsti kvietė „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ komanda. Kovo 20 dieną vykusią šventę galime laikyti naująja Kauno tradicija, nes ji čia rengiama jau antrą kartą.

Dalinosi laimės simboliu

Šiemet Laimės dienoje – daugiau nei 100 skirtingų iniciatyvų ir renginių: ekskursijos, seminarai, diskusijos, šokių pamokos, nemokamos mankštos, staigmenos, koncertai. Kiekvienas galėjo išsirinkti jam įdomiausią užsiėmimą ir taip švęsti Laimės dieną.

Šventės organizatoriai Kauno mieste ir rajone kvietė ieškoti žaliosios citrinos – laimo, kuris žymėjo laimingų netikėtumų vietas. Šis vaisius laimės simboliu pasirinktas neatsitiktinai – jo pavadinimas šmaikščiai panašus į žodį „laimė“. Pamatę ryškią laimo spalvą ar rankose laikomą laimo vaisių galite būti tikri – čia švenčiama Laimės diena.

Šis vaisius laimės simboliu pasirinktas neatsitiktinai – jo pavadinimas šmaikščiai panašus į žodį „laimė“.

Turėjome kelis laimo vaisius ir mes – dalijome jį Laisvės alėjoje sutiktiems praeiviams ir sveikinome su švente.

Žinia apie Laimės dieną greit apskriejo visą miestą. „Žinoma, girdėjau apie Laimės dieną. Labai gera matyti tokį miestą, džiaugiuosi, kad vyksta ši iniciatyva. Šiemet šventė yra susijusi su kultūros prieinamumu, o tai man itin aktualu“, – įspūdžiais dalijosi mūsų pakalbinta kaunietė Jorė. Iš didelės renginių programos ji pasirinko Barbekiu Kauno menininkų namuose, kur vyko nemokamos kūrybinės dirbtuvės bei ekskursijos, ir į tyliuosius koncertus traukinių stotyje.

Apie Laimės dieną nežinojo tik pro šalį ėję turistai. Štai Kaune trumpam apsilankiusi viešnia iš Vokietijos apie šventę nebuvo girdėjusi, bet maloniai nustebo, kad Kaune yra minima tokia diena. Juk tai puiki proga praskaidrinti kasdienybę ir kurti gerą atmosferą mieste.

Kultūra prieinama kiekvienam

Pasak „Kaunas 2022“ vadovės Virginijos Vitkienės, Laimės dienos idėja – apie rimtus ar netgi skaudžius dalykus diskutuoti šventiškame kontekste ir taip patraukti visuomenės dėmesį į labai aktualias, tačiau dažnai nepelnytai primirštas temas.

„Šiųmetis Laimės dienos šūkis „Duok laimei kelią“ atkreipia dėmesį, kad dažnai kultūrinis miesto gyvenimas, o ir viešosios erdvės prieinamos tik jaunam, sveikam žmogui, tačiau didelei daliai visuomenės sunkiai ar visai nepasiekiamas“, – teigia V. Vitkienė.

Kauno kurčiųjų jaunimo organizacija pasakojo apie kurčiųjų kasdienybę, atsakinėjo į klausimus ir kvietė mokytis gestų kalbos.

Kurtieji, neregiai, senjorai – šventinėje programoje pagalvota apie visus. Kauno kurčiųjų jaunimo organizacija pasakojo apie kurčiųjų gyvenimą ir mokė gestų kalbos, „Made in Silence“ prekinio  mados ženklo atstovai pasakojo, kaip kuriamas įvaizdis padeda skleisti žinutę apie kurčiųjų kultūrą, kaip grafinio bei drabužio dizainas vienas kitą praturtina, ir ko kurtieji bei girdintys dirbdami kartu vieni iš kitų išmoksta. Norintys patirti, ką reiškia būti neregiu, galėjo liesdami žiūrėti į paveikslus.

Kiekviena Laimės dienoje dalyvavusi organizacija gvildeno vis kitą laimės ir kultūros prieinamumo sampratą. Pavyzdžiui, Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka kvietė skaitytojus ateiti su savo keturkojais – čia vyko akcija „Laimė yra šunys!“. Bibliotekoje svečiavosi ir gyvūnų globos organizacijos „Lesė“ Kauno skyriaus savanoriai.

Laimės dieną vainikavo Kauno geležinkelio stotyje surengti tylieji koncertai. Vienu metu koncertavo trys atlikėjai – Manfredas, Paulius Kilbauskas ir grupė „Flash Voyage“. Lankytojai gavo ausines ir galėjo patys pasirinkti, kurio atlikėjo nori pasiklausyti.

Prie Laimės dienos jungėsi muziejai, galerijos, bibliotekos, teatrai, kavinės, verslo organizacijos, miesto bei rajono bendruomenės gyventojai.

O kaip Laimės dieną paminėjote jūs?