Kalba ekspertai

Kaunas toliau gražinasi: daugėja sutvarkytų namų fasadų

Vilniaus g. 27 ir Parodos g. 7 namo fasadai ir jų detalės

Gyvenantys į paveldo sąrašą įtrauktuose namuose gali džiaugtis sparčiai tvarkomais namų fasadais. Tarp laimingųjų – ir Vilniaus g. 27 daugiabučio gyventojai, o Parodos g. 7 namas sparčiai tvarkosi ir greit prisijungs prie atsinaujinusių. Pasidomėjome, kas skatina šiuos teigiamus pokyčius mieste.

Dalyvavo programoje

Vilniaus g. 27 ir Parodos g. 7 daugiabučiai dalyvavo jau trečius metus vykdomoje pastatų fasadų atnaujinimo programoje, kuri leidžia padengti dalį šiam tikslui skirtų išlaidų atnaujinant pastatus Senamiestyje, Laisvės alėjoje, Naujamiestyje ir Žaliakalnyje. Savivaldybė į kiekvieno fasado sutvarkymą investuoja iki 50 procentų visos fasado atnaujinimo sąmatos.

Minėtų daugiabučių gyventoms dalyvauti šioje programoje ir įgyvendinti norą gyventi gražesniame name padėjo daugiabučius administruojanti ir prižiūrinti įmonė „Mano BŪSTAS“.

„Mano BŪSTO“ klientų asmeninė vadybininkė Kristina Garnelytė džiaugiasi darbo rezultatais: „Tai į paveldo saugojamų objektų sąrašą įtrauktas pastatas, turintis išskirtinį fasadą, todėl stengėmės išsaugoti unikalią jo išvaizdą. Šiandien fasado remonto darbai jau baigti ir visi, einantys Vilniaus gatve, gali grožėtis šiuo pastatu.“

Vilniaus g. 27 name gyvenanti Birutė negaili gerų žodžių jos namo fasadą tvarkiusiems darbuotojams:„Atliktais darbais esu patenkinta, viskas padaryta kokybiškai ir tvarkingai. Džiaugiuosi, kad mūsų namas šiandien toks gražus!“

Prie Parodos g. 7 esančio daugiabučio vis dar verda darbas, bet namas jau visai greit atsinaujins. Naujas fasado vaizdas džiugins ne tik jo gyventojus, bet ir pro čia kasdien keliaujančius kauniečius.

Būdas kelti būsto vertę

Nekilnojamojo turto ekspertai teigia, kad namo fasado atnaujinimas ne tik suteikia daugiabučiams daugiau estetikos, bet ir kelia būsto vertę. Bendrovės „Ober-Haus“ Būsto departamento vadovas Audrius Šapoka „Kalba Kaunas“ teigė, jog buto vertė tvarkingame ir suremontuotame daugiabutyje visada bus didesnė nei tokiame pačiame, bet netvarkingame name.

„Įsivaizduokime du identiškus parduodamus butus. Pirkėjo akimis, visada pranašumą turės tas butas, kuris yra sutvarkytame, švariame ir prižiūrimame daugiabutyje. Emocijos, nors ir neapčiuopiamos, tačiau yra vienas svarbiausių momentų renkantis būstą. O jas kuria ne kas kita, kaip mus supanti aplinka, garsai, kvapai. Tvarkinga laiptinė, nauji langai, durys, įėjimo stogeliai taip pat kelia ir buto piniginę vertę – o tai jau apčiuopiamas privalumas būsto savininkui, nes jis gali parduoti brangiau arba greičiau“, – dėstė „Ober-Haus“ Būsto departamento vadovas A. Šapoka.

Kas toliau?

Paramą gavo ir į 2019 metų paveldotvarkos programos lėšomis finansuojamų objektų sąrašą įtraukti  45 Senamiesčio, Žaliakalnio bei Kauno centro pastatai. Iš jų – net 24 daugiabučiai namai. Daugiausia gyvenamųjų namų šiame sąraše prižiūri įmonė „Mano BŪSTAS“.

Jau ne pirmus metus vykdomos Paveldotvarkos programos lėšomis Kaune finansuojami fasadų remonto, tvarkybos, apsaugos techninių priemonių įrengimo, neatidėliotinų saugojimo, pastatų pritaikymo neįgaliųjų reikmėms ar dekoratyvinio apšvietimo įrengimo darbai.

Darbus, kuriems skirtas finansavimas, valdytojai privalo užbaigti iki einamųjų metų pabaigos. Nepanaudotos lėšos grąžinamos į savivaldybės biudžetą.

Nuotraukų galerijoje – į programą įtrauktų namų fasadai: Vilniaus g. 27 ir Parodos g. 7.