Kalba ekspertai

Kaune – daugiabučių namų renovavimo proveržis

„Mano BŪSTAS“ gerovę, komfortą ir didesnę turto vertę Kaune suteikė 45 renovuotų namų gyventojams.

Šiųmetis šildymo sezonas papurtys senų ir nerenovuotų daugiabučių gyventojams, tačiau beveik neturės įtakos renovuotų namų savininkams. Daugiabučių modernizacijos projektų lyderis „Mano BŪSTAS“, jau atnaujinęs ne vieną dešimtį namų, per artimiausius metus laikinojoje sostinėje modernizuos dar beveik 50 taršių ir neekonomiškų daugiabučių.

Pritarę renovacijai ir pasinaudoję valstybės parama šiandien kauniečiai mėgaujasi ne tik didesniu komfortu bei mažesnėmis energijos resursų sąnaudomis, bet ir džiaugiasi padidėjusia būsto verte. Atnaujinti namus šiems gyventojams padėjo modernizacijos projektų administratorius „Mano BŪSTAS“.

Miestas atsinaujina

Nuo 2015 metų daugiabučių namų modernizavimo procesus administruojantis „Mano BŪSTAS“ gerovę, komfortą ir didesnę turto vertę Kaune suteikė 45 renovuotų namų gyventojams. Tačiau džiugina kitas rodiklis – „Mano BŪSTAS“ Kaune šiuo metu vykdo ar netrukus pradės vykdyti beveik pusšimtį naujų renovacijos projektų.

Pasiekusi šiuos rodiklius įmonė nežada sustoti, nes gyventojai vis labiau supranta renovacijos naudą ir patys domisi atnaujinimo galimybėmis. Atsižvelgdamas į tai, „Mano BŪSTAS“ toliau stiprina renovacijos padalinį, investuoja į naujus procesus ir didina darbuotojų skaičių, kurie rūpinsis daugiabučių modernizacijos projektais visoje šalyje.

Sėkmės formulė

Bendrovės „Mano BŪSTAS“ direktorius sako, kad itin spartų renovacijos proveržį lėmė keletas esminių veiksnių: gyventojų įsitraukimas, administratoriaus iniciatyva ir naujai suformuota renovacijos projektų valdymo komanda.

Be to, prie kokybiškos daugiabučių modernizavimo programos sėkmės itin prisideda griežta rangovų kontrolė. „Mano BŪSTAS“ kontroliuoja, kad ją vykdytų tik kvalifikuotas techninis prižiūrėtojas, atstovaujantis gyventojų interesus. Nuo jo nemažai priklauso atliekamų darbų kokybė, nes techninis prižiūrėtojas kontroliuoja, jog renovacijos darbus atliekantys rangovai laikytųsi visų patvirtinto projekto reikalavimų.

Mažiau CO2

„Džiugina, jog šimtai pilkų daugiabučių tapo ir greitu metu taps gražesni, jaukesni ir taupesni, o dėl įdiegtų energijos taupymo sprendimų sumažėjo į aplinką skleidžiama CO2 tarša. Ir nors išjudinti renovacijos traukinį buvo nelengva, „Mano BŪSTAS“ įmonė nenuleido rankų ir dėjo milžiniškas paslaugas, kad apie renovacijos naudą žmonės išgirstų iš kvalifikuotų ekspertų lūpų, o ne iš negatyvių sklandančių gandų. Neabejoju, kad renovuotų daugiabučių gyventojai žinią apie brangstantį šildymą sutiko ramiai, nes jie mažiausiai iš visų pajus, o tiksliau – beveik nepajus kainų šuolio“, – sako M.Genys.

Renovuotų namų gyventojai šildymo kainų augimo beveik nepajus, tačiau senų ir nerenovuotų daugiabučių savininkai šiemet turės plačiau atverti pinigines.

 

Šiais metais „Mano BŪSTAS“ ir toliau aktyviai skatins gyventojus domėtis daugiabučių renovacija. Įmonė paprastai ir aiškiai būstų savininkams pateiks modernizacijos naudas bei konsultuos visais su pastatų atnaujinimu susijusiais klausimais.

Nuo 2015 metų „Mano BŪSTAS“ didžiuosiuose Lietuvos miestuose jau renovavo per 100 daugiabučių, o šiuo metu baigia modernizuoti daugiau nei 200 namų.