Naudinga žinoti Šiandien rajone

Kaune prasidės požeminių konteinerių tinklo statybos

Netrukus dalį senųjų konteinerių pakeis nauji požeminiai konteineriai

Ilgą laiką opia buvusi konteinerių problema netrukus bus išspręsta. Kauno miesto savivaldybė šiemet visame mieste pradės didžiules požeminių komunalinių atliekų konteinerių tinklo statybas.

Per ateinančius dvejus metus visame Kaune bus įrengta 466 pusiau požeminės ir 101 antžeminė konteinerių aikštelė, kurios bus skirtos mišrioms komunalinėms, plastiko, popieriaus ir stiklo atliekoms surinkti. Visos jos turėtų būti įrengtos iki 2018 metų vasaros pabaigos. O Lietuvoje šiuo metu yra maždaug 700 tokio tipo naujoviškų konteinerių, iš kurių didžioji dalis yra įrengti Vilniuje, likusieji – Druskininkuose, Klaipėdoje ir Mažeikiuose.

Požeminės ir pusiau požeminės konteinerių aikštelės bus įrengiamos visose 11-oje Kauno miesto seniūnijose. Naujieji konteineriai bus įkasami į žemę tam numatytoje vietoje. Į konteinerio vidų įleidžiamas kelių sluoksnių maišas. Jį užpildžius, šiukšliavežys specialiu kranu maišą su visu dangčiu iškelia. Patraukus virvę maišas atsidaro ir jo turinys išpilamas į šiukšliavežį. Paskui virvė vėl sutraukiama, o maišas įleidžiamas į žemę.

Požeminiai konteineriai turi ne vieną privalumą – atrodo estetiškai, mažina nemalonius kvapus, juos ištuštinti reikia kur kas rečiau. Į konteinerius taip pat negali patekti gyvūnai, paukščiai ar asocialūs asmenys.