Uncategorized

Kauniečiai – dalinkimės!

Nors Lietuvoje ir paskelbtas karantinas, tačiau dalinamės informacija, naudinga jam pasibaigus. Stengiantis sumažinti išmetamų atliekų kiekį, kauniečiai kviečiami prisijungti prie iniciatyvos ir dalyvauti „Atiduotuvėse“! Jau nebenaudojamus, tačiau dar puikiai savo funkciją galinčius atlikti daiktus galima pasiūlyti kitiems ir tuo pačiu išsirinkti tai, kas tiktų Jums.

Nuo praėjusių metų Kauno regiono atliekų tvarkymo centras (RATC) kviečia gyventojus atvežti ne tik visiškai sugadintus daiktus, tačiau ir tuos, kurie tiesiog nebereikalingi. Taip pat atvykus į Didelių gabaritų ir pavojingų atliekų priėmimo aikšteles, galima gyvai apžiūrėti ir nemokamai įsigyti nebenaujus, tačiau naudoti vis dar tinkamus baldus, buitinę techniką ar net žaislus.

Tokią galimybę skuba išnaudoti tie, kurie neturi poreikio ar galimybės įsigyti naujų baldų ar buitinės technikos prietaisų.

Pasak RATC technikos inžinieriaus Dariaus Dioko, tokia iniciatyva ne tik ugdo žmonių sąmoningumą, tačiau skatina daugiau dėmesio skirti atliekų tvarkymo kultūrai.

„Jeigu vienam žmogui daiktas jau nereikalingas, tai kitam gali būti tinkamas ir tarnauti metų metus“, – sako pašnekovas ir pasakoja, kad „Atiduotuvėse“ galima rasti visko, nuo senovinės lempos ar sodui tinkamos sofos iki slidžių, riedučių ir net linoleumo.

„Mes džiaugiamės sulaukę tokio gyventojų aktyvumo. Nuo pat organizuojamos iniciatyvos pradžios iki dabar, kauniečiai suvežė nemažą kiekį dar tinkamų naudojimui daiktų”, – sako D. Diokas.

Tiesa, dėl koronaviruso taikomų apsaugos reikalavimų, ateinančias kelias savaites „Atiduotuvių“ punktai nedirbs.

Kiekvienais metais Lietuvoje išmetama apie 163 tūkst. tonų pavojingųjų atliekų. Tokiam kiekiui atliekų išvežti reikėtų daugiau nei 8 tūkst. vilkikų.

Prisidėkite prie šios gamtai naudingos iniciatyvos ir prikelkite daiktus naujam gyvenimui! „Atiduotuvių“ punktus galite rasti Energetikų g. 60 bei Kuršių g. 9E, Kaune.

Visus stambių gabaritų ir pavojingų atliekų aikštelių adresus Kauno regione rasite ČIA.