Kalba gyventojai Šiandien rajone

Kauniečiai pakvietė vilniečius į aklą pasimatymą

Po praėjusių metų Vilniaus gimtadienio, kai vilniečiai galėjo nemokamai aplankyti Kauną, daugelis spėliojo, kaip gi šiemet kauniečiai pasveikins Vilnių. Jų idėja nustebino daugelį – pakviesti vilniečius šventinės vakarienės. Šeštadienį surengtos net 333 vakarienės. Ar tokia akcija suartino Vilnių ir Kauną?

1033 – tiek vilniečių užsiregistravo šventiškai pavakarieniauti Kaune. Pakalbinome kelis šios akcijos dalyvius ir pasiteiravome, ar patiko tokia kauniečių dovana.

„Kauniečių dovanota vakarienė vilniečiams – vienas smagiausių nuotykių, kuriuose man su draugu pastaruoju metu teko dalyvauti!“, – įspūdžiais dalijosi vilnietė Gabrielė. Ši idėja jai pasirodė labai netikėta ir daug žadanti. Ji netgi iki pat šeštadienio nežinojo, kur vakarieniaus. Kauniečiai Diana ir Darius ją su draugu pasikvietė į Karmėlavoje esantį restoraną Tigrasa. „Po vakarienės juokavau, kad tai tarsi aklas pasimatymas tarp vilniečių ir kauniečių“, – susitikimą apibūdino vilnietė.

Vakarienė nebuvo vienintelė šeštadienio vakaro staigmena. Anot vilnietės Gabrielės, šventė prasidėjo jau autobusų stotyje: „Atvykus į Kauno autobusų stotį ir matant kaip šiltai, su šypsenomis, dovanomis ir muzika mus, vilniečius, sutiko kauniečiai, tikrai įsitikinau, kad genialumas slypi paprastume. Manau, kad po šio vakaro ir daugiau nei 300 vakarienių ryšiai tarp Vilniaus ir Kauno tik dar labiau sustiprėjo.“

Daug gerų emocijų ir įspūdžių vakarienė atnešė ir kitai vilnietei – Monikai. Ją kauniečiai priėmė į savo namus. „Nerealūs įspūdžiai! Tikrai nesitikėjau, kad taip paprasta gali būti susipažinti su naujais žmonėmis, kuriuos matai pirmąkart ir dar kitame mieste. Gilūs pokalbiai, daug juoko ir nuostabus naminis maistas bei jaukumas. Nepajutau, kaip laikas praėjo“, – džiaugsmo neslėpė Monika.

Paklausta, ar jaučia konkurenciją tarp Vilniaus ir Kauno, vilnietė Monika atsakė: „Tai, kad yra konkurencija, yra natūralu, bet ne tarp miestų gyventojų, o tarp savivaldybių, nes kažkaip reikia garsinti savo miestą. Bet, manau, kad miestai tikrai suartėjo būtent dėl tokių iniciatyvų.“

Monikos draugė Evelina mano, kad Kaunas keičiasi į gerąją pusę: „Dabar Kauną įsivaizduoju kaip iniciatyvų, kūrybišką miestą, kur yra ką veikti, kur gali rasti bendraminčių ir nėra jokio skirtumo, ar esi vilnietis, ar kaunietis.“

Vilniaus gimtadienis minimas sausio 25 dieną. Neįprastą dovaną sostinės gyventojams Kaunas dovanoja jau antrus metus. Pernai vilniečiai nemokamai keliavo į Kauną, gavo nuolaidų restoranuose ir baruose.