Šiandien rajone

Kauniečiai patys puošia savo miesto Kalėdų eglę

Šių metų Kauno Kalėdų eglę drauge su Jolanta Šmidtiene kuria patys kauniečiai savanoriai.
Šių metų Kauno Kalėdų eglę drauge su Jolanta Šmidtiene kuria patys kauniečiai savanoriai.

Jau gruodžio 1-ąją įžiebsime Kauno miesto Kalėdų eglę. Šįkart prie jos kūrimo prisidėjo patys kauniečiai, kurie drauge su idėjos autore Jolanta Šmidtiene kibo į darbus. „Stengsimės, kad ji būtų panaši į gausiai apsnigtą ir ledo varvekliais pasidabinusią žiemos karalienę“, – užsiminė Kauno žaliaskarės kūrėja.

Pakvietė į savo dirbtuves

„Kalba Kaunas“ redakcija domėjosi, kaip vyksta šių metų Kalėdų eglės puošimo darbai. Ne kartą Kaunui pagrindinę miesto puošmeną dovanojusi menininkė–tekstilininkė Jolanta Šmidtienė neslepė džiaugsmo, kad dirba ne viena – kalėdinį stebuklą kuria patys kauniečiai.

„Šiemet sulaukėm didelio visuomenės susidomėjimo.  Įvairios  bendruomenės, moksleiviai, senoliai, net darželinukai nori prisidėti kuriant miesto eglę. Kauniečiai patys kuria sau šventę“, – įspūdžiais dalijosi J. Šmidtienė.

Jolanta Šmidtienė yra viena žinomiausių Lietuvos menininkių-tekstilininkių, gražiausios Lietuvos Kalėdų eglės kūrėja.
Jolanta Šmidtienė yra viena žymiausių Lietuvos menininkių-tekstilininkių, gražiausios Lietuvos Kalėdų eglės kūrėja.

Dainavos bendruomenės centro „Draugystė“ pirmininkė Danutė Macenkaitė socialiniame tinkle Facebook ragino žmones tapti savanoriais ir prisidėti prie eglutės puošimo darbų. Į šią žinutę atsiliepė šimtai kauniečių, įvairių bendruomenių narių, kurie aukojo savo laisvą laiką ir atėjo į J. Šmidtienės dibtuves padėti puošti eglę.

„Yra kolektyvų po 50 ar 100 žmonių, kuriems nuvežėme po „pusnį“, ir jie kavos pertraukėlių metu pasikeisdami vis pagamindavo po truputį“, – pasakojo menininkė, atvėrusi savanoriams savo dirbtuvės duris.

Tai ne pirmas kartas, kai J. Šmidtienei į pagalbą ateina savanorių būrys. Štai 2010 metais 20 metrų aukščio žaliaskarę kartu su menininke puošė Senamiesčio bendruomenės nariai.

Atskleidė, iš ko gaminama eglė

Sniegas yra gaminamas iš tinklo ir plastikinių šiaudelių. Tam reikia daug rankų ir daugybės valandų darbo. Kartu su sniegu gaminamas ir karkasas – svarbiausia eglės dalis. Ant jo bus tvirtinamos eglišakės, pagamintas sniegas, specialios lemputės.

Anot idėjos autorės, Kaunui kuriamai šventinei eglutei bus sunaudota net 4 milijonai kokteilinių skaidrių šiaudelių. Toks puošimo būdas pasirinktas ne veltui: taip siekiama visuomenei priminti, kad kitąmet bus uždrausta gaminti ir prekiauti tokiais šiaudeliais. Anot J. Šmidtienės, 20 metrų siekianti eglė ir jai sunaudotų šiaudelių skaičius bus gyvas įrodymas to, kiek šiaudelių Lietuvoje suvartojama vasaros metu.

„Technologija labai nesudėtinga ir paprasta, tačiau atrodo išties įspūdingai. Mes paruošiame specialius karkasus su tinkleliu į kuriuos sukišami perlenkti šiaudeliai, o tokių šiaudelių į kvadratinį metrą prireikia net 7000 vienetų“, – darbo subtilybes atskleidė menininkė.

Kauniečių lauks ne tik įspūdinga miesto eglė, bet ir įvairios pramogos ir staigmenos. „Šiemet turėsime įeinamą eglutę, kurios viduje pildysis visų svajonės ir palinkėjimai“, – žadėjo J. Šmidtienė.

Šių metų Kauno žaliaskarės puošimo darbai tęsis iki lapkričio 20 dienos, o po to, lapkričio 26–27 dienomis Kauno Rotušės aikštėje kauniečiai galės išvysti, kaip gimsta taip laukta Kalėdų puošmena.