Kalba gyventojai

Kaunietės nuotraukų albume – neatrasti Kauno lobiai

Ar gimtasis miestas dar gali nustebinti kaunietį? Kaip pažvelgti į savo miestą iš šalies, su turistui būdingu atradimo džiaugsmu? Kaunietė Raminta Nagelytė atrado būdą, kaip iš naujo pamilti savo miestą. Jos hobis – fotografuoti miesto įdomybes. Kiekviena jos nuotrauka – tai nauja, negirdėta istorija apie Kauną ir jo praeitį.

Nuotraukos stebina net ir pačius kauniečius

Nors Raminta gimė ir augo Biržuose, tačiau Kaune gyvena jau 13 metų.  Ji persikėlė čia dėl studijų ir iškart prisijaukino šį miestą, apie kurį šiandien gali nemažai papasakoti: „Kuo daugiau skaitau, tuo man Kaunas tampa vis įdomesnis“.

Vaikščiodama po miestą R. Nagelytė pačius įdomiausius objektus fotografuoja ir kelia į savo Instagram paskyrą „Kaunodetales“.

„Man patinka vaikščioti po miestą, fotografuoti ir raustis istorinėje medžiagoje. Kartą šiomis nuotraukomis pasidalinau savo Facebook paskyroje. Jos sulaukė daug nuostabos ir atsiliepimų: žmonės klausė, kur yra vienas ar kitas pastatas. Supratau, kad ši tema yra įdomi ir pabandžiau nuotraukomis dalintis socialiniame tinkle Instagram. Iš karto susilaukiau palaikymo“, – apie savo hobį pasakojo R. Nagelytė.

Kiekvienas Kauno rajonas – savitas ir unikalus

Ramintai teko gyventi net keliuose Kauno rajonuose: centre, Dainavoje, Kalniečiuose ir Žaliakalnyje. Kiekvienas rajonas turi savo unikalių bruožų, kurie jį išskiria iš kitų. Būtent tą ir pastebi mūsų pašnekovė.

Štai pasivaikščiojus po Žaliakalnį stebina puošnios ir spalvingos vilos. Viena už kitą įmantresnės ir ryškesnės. Raminta pastebi, kad dalis vilų pasimato tik rudenį, nukritus lapams. Ryškių spalvų ir įdomių formų mediniai namai tikrai išsiskiria iš kitų mikrorajonų architektūros ir kuria savitą Žaliakalnio veidą.

Paklausta, kuris Kauno rajonas jai labiausiai patinka, mergina nedvejodama atsakė – Žemieji Šančiai: „Patinka maži, spalvoti namukai, įvairi jų puošyba“. Šiame rajone vyrauja individualūs, nuosavi namai: nuo senų, arti griuvimo ribos iki naujai pastatytų gyvenamųjų namų. Pačius neįprasčiausius ir įdomiausiai atrodančius namus galite rasti Ramintos Instagram paskyroje „Kaunodetales“.

Kultinė kavinė slepia intriguojančias istorijas

Dar vienas įdomus miesto objektas – jau nebeveikiančios, bet legendinėmis laikomos Kauno kavinės. Nors šiandien jos yra primirštos, bet vyresni žmonės gali papasakoti įdomių istorijų apie šias vietas. Vieną tokių kavinių atrado ir mūsų pašnekovė.

Ar girdėjote apie kavinę „Apuokas“? Nors Tvirtovės alėjos 54-uoju numeriu pažymėtame name esanti užeiga nebeveikia, bet ji vis dar atkreipia smalsių praeivių dėmesį. Apie šią vietą sklando daugybė istorijų. Teigiama, kad vos atgavus nepriklausomybę, ši užeiga buvo viena pirmųjų privačių maitinimo įstaigų Kaune. Čia rinkdavosi pačių įvairiausių profesijų atstovai: nuo verslininkų iki kriminalinio pasaulio atstovų. Apie jų nuotykius byloja senos nusikaltėlių bylos, kuriose ne kartą minimas ir „Apuokas“.

Nuotraukų galerijoje – Ramintos darytos nuotraukos. Ar atpažinsite, kuriuose rajonuose yra šie namai?