Renginiai Šiandien rajone

„Kaunieti, lipk į turisto batus ir būk turistu savo mieste!“

Kiemo galerija. Nuotr. Kipro Štreimikio

Svarstote, ką nuveikti darganotą rudens savaitgalį? Praleiskite dieną turiningai ir ištyrinėkite Kauno apylinkes! Apie populiariausias vietas, užsiėmimus lietingą dieną bei naujus turizmo maršrutus, „Kalba Kaunas“ skaitytojams pasakoja VšĮ „Kaunas IN“ turizmo skyriaus vadovė Inga Pažereckaitė-Kalėdienė.

Norintiems dalyvauti renginiuose viduje, kviečiame nepamiršti higienos reikalavimų, dezinfekuoti rankas, palaikyti atstumus bei dėvėti kaukes. Rekomenduojame nuolat sekti Sveikatos apsaugos ministerijos skelbiamą informaciją čia. Nepamirškime elgtis atsakingai ir saugoti vieni kitus.

Kurie objektai/pramogos šiemet pritraukė daugiausiai lankytojų?

Turistai ieško unikalių patirčių ir vietų, kurios iki galo dar nepažintos, neatrastos, „neapkeliautos“. Džiaugiamės, kad priklausomai nuo turistų poreikių nuo turistų poreikių, turime ką pasiūlyti kiekvienam: architektūros mylėtojų simpatijas užkariauja Tarpukario modernizmo architektūra, gatvės meno entuziastus patraukia spalvotų sienų gausa, naujų skonių ieškotojus Kaune žavi išradingas požiūris į maisto kultūrą, aktyvus laisvalaikis gamtoje.

Dar viena, tradicinė, bet turistų mėgstama pramoga yra teminės ekskursijos, populiariausiųjų topuose: „Kaunas – dizaino miestas“ pristatanti Tarpukario modernizmo architektūrą, kuri yra įtraukta į UNESCO preliminarųjį sąrašą ir unikalius to laikotarpio interjerus; „Sienografo užrašai“ – tai ekskursija, kuri kviečia tapti mažosios architektūros, gatvės meno stebėtojais už meno galerijų ir muziejų sienų;  „Gastronomija nuo seniausių laikų iki dabar“ – ši ekskursija apima ne tik miesto istorijos pažinimą, bet, žinoma, ir ragavimą; esame lankstūs ir visuomet siekiame parodyti Kauną pagal kiekvienos turistų ar lankytojų grupės interesus ar norimą temą.

Kalbant apie muziejus, populiariausi yra M. K. Čiurlionio dailės muziejus, Kauno miesto muziejus Rotušės skyrius, kur galima pakilti ir į bokštą, ir nusileisti į požemius, Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyrius, kur ne tik galima, bet privaloma ir pačiam išbandyti muzikos instrumentus ar net pabūti didžėjumi, norintiems pasijusti tarsi Italijoje – Pažaislio vienuolynas ir ten esantis muziejus.

Pažaislio vienuolynas, Nuotr. Kaunas IN

Ką rekomenduotumėte išbandyti būtent rudenį?

Kaune ruduo gausus ir turtingas renginiais. Rugsėjo mėnesio pabaigoje svečių ir lankytojų lauks „Aura“ šokio festivalis, fotografijos meno mylėtojus kvies „Kaunas foto“ ir Istorijos festivaliai. Spalio mėnesį Kaune pažinti ir atrasti bendrą, tautas sujungusią istoriją kvies „Sugiharos savaitė“.

Kaune rudenį ne mažiau įspūdinga būna ir gamta: todėl miestiečius ir Kauno svečius kviečiame į parkus bei pažintinius takus, kur abejingų nepaliks besikeičiančios medžių lapų spalvos ir po kojomis čežantys lapai. Verta paminėti ir tai, kad rudenį įkopti į bent vieną iš Kaune esančių piliakalnių dar vertingiau, nes nuo jų atsiveria miesto panoramos ir kerintys vaizdai.

Ką rekomenduotumėte aplankyti pirmą kartą besilankantiems Kaune?

Pirmą kartą besilankantiems rekomenduojame pasinaudoti mūsų Kaunastiško savaitgalio ar dienos idėjomis, tik veiklų ir objektų tiek, kad kyla klausimas, o kaip viską suspėti?

Puiki vieta pradėti pažintį su Kaunu – Kauno pilis, vienu iš seniausių miesto pastatų. Viename iš išlikusių bokštų veikia Kauno miesto muziejaus skyrius. Greta pilies – vienas žymiausių gatvės meno pavyzdžių, „Senelis išminčius“. Daugiau grafičių, gatvės meno objektų ir kitų urbanistinių miesto akcentų rasite žemėlapyje „Sienografo užrašai“. Jį ir daug kitų spalvingų ir turiningų „It’s Kaunastic“ serijos maršrutų, turizmo informacijos centre, veikiančiame Kauno rotušėje (čia irgi miesto muziejaus skyrius – galite užlipti į bokštą), pasiimsite nemokamai.

Rotušė apsupta erdvia aikšte, kurioje karaliauja ne tik pėstieji ir vestuvininkai, bet ir kavinių bei restoranų lankytojai. Kalbant apie muziejus, keliaujantys su vaikais neturėtų aplenkti Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyriaus. Jame skamba  net laiptai, o susipažinti galite ne tik su mūsų tautos, bet ir kitų pasaulio šalių tradiciniais instrumentais.

Centrinė senamiesčio ašis – Vilniaus gatvė, kupina kavinių, barų ir restoranų.

Rekomenduojame keliauti į Kauno tvirtovės IX fortą. Čia veikiančiame muziejuje susipažinsite su Holokausto istorija (kita svarbi stotelė norintiems tyrinėti šią temą – Sugiharos namai-muziejus Žaliakalnyje).

Mieste išskirtinė yra modernistinė Kauno architektūra, pretenduojanti patekti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Funkcionalios formos ir sprendimai, tautiniai motyvai, elegancija ir nuosaikumas – tarpukario architektai buvo tikrai talentingi. Ypač žavu V. Putvinskio gatvėje – čia beveik visi namai neseniai restauruoti, įskaitant „Kauno modernizmo karūna“ vadinamą Nacionalinį M. K. Čiurlionio dailės muziejų. Jame nuolatines ekspozicijas pildo vis kitos įdomios parodos, o kitoje pastato pusėje – Vytauto Didžiojo Karo muziejus.

Čia ir ką tik sutvarkyta įspūdingo dizaino Vienybės aikštė, atvira riedutininkams, riedlentininkams, šeimoms su mažais vaikais, verslininkams, senjorams – visiems, turintiems bent lašelį laisvo laiko ir ūpo pokalbiams. Leidžiantis V. Putvinskio gatve žemyn – E. Ožeškienės g. – rožininis dramblys, o už keliasdešimties metrų, dešinėje, laukia jo autoriaus Vytenio Jako įkurta „Kiemo galerija“. Tai – puikus bendruomenės meno pavyzdys, nuolat pasipildantis naujais piešiniais ir kitais akcentais.

Lankantis Kaune privalu rasti laiko ir pasikelti funikulieriumi – Aleksote esantis atvers labiausiai fotografuojamą miesto panoramą, o Žaliakalnio – įspūdingąją monumentalią Kristaus prisikėlimo baziliką.

O kur dar Pažaislio vienuolynas ir aibė pramogų Kauno mariose.

Kurie objektai sudomintų pačius kauniečius?

Išties daug savo kuriamų produktų ir jame esančio turinio orientuojame ir kuriame  patiems lietuviams, keliaujantiems po Lietuvą. Maršrutuose siūlome aplankyti vietas, kurios yra mažiau žinomos, neatrastos, bet dėl to, toli gražu, nei kiek ne mažiau įspūdingos. Dažnai sulaukiame ir pačių kauniečių komentarų, kad būtent teminių „It’s Kaunastic“ maršrutų dėka net ir jie savo mieste Kaune atrado kažką naujo. O šiais metais drąsiai siūlome patiems miestiečiams įlipti į turisto batus ir būti turistu savo mieste.

Be jau aukščiau paminėtų veiklų, esame paruošę ir teminius maršrutus skirtus savarankiškai keliauti ir atrasti Kauną. Keliautojai ir jų pomėgiai yra labai skirtingi: vieni nori savarankiškai pasivaikščioti po miestą ir aplankyti keletą muziejų, kiti – gilintis labiau į Tarpukario modernizmo architektūrą, daugiau sužinoti apie gatvės meno ar Hanzos laikų Kauną. Norintys išsamiau susipažinti su miestu, žinoma, yra labiau linkę prisijungti prie ekskursijų ar užsisakyti gidą individualiai. Na, o tiems, kurie mėgsta savarankišką keliavimą, esame paruošę It‘s Kaunastic serijos teminių maršrutų“: „Sugiharos keliu“, „Modernisto gidas“, „Sienografo užrašai“, „Kultūrinis šokas“, „Skonio gidas“, „Kaunas kine“, „Kauniukas“, „Čempionų miestas“, „Dvigubas savaitgalis“, „Žaliakalnis“, „Ciao Kaunas“, „Etniniai pėdsakai“, „Pasijusk Mickevičium“, „Vizos gyvenimui“, „Hanzos pirklio istorija“, „Litvakų peizažas“, „Vilijampolės litvakai“, „Pasišančinėkim“, „Panoraminis Kaunas“, “Skandinavai Kaune” “Žalias miestas”.

Darganotas ruduo. Kokiomis veiklomis užsiimti pliaupiant lietui?

Pagrindines rudens sezono rekomendacijas Kaune galima suskirstyti į keletą grupių:

 • Atraskite muziejus ir jų paslaptis. Kaune jų – keletas dešimčių. Nuo garsiausiųjų, tokių, kaip Vytauto Didžiojo karo muziejus ar Tado Ivanausko zoologijos muziejus, iki mažiau žinomų Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus padalinių, veikiančių tarpukarį menančiuose namuose ar Kauno miesto muziejaus skyrių, alsuojančių įvairių epochų dvasia. Kaune rasite ir klounų, sporto, deimantų muziejus. Visi jie ir daugybė kitų kultūros įstaigų – „It’s Kaunastic” serijos žemėlapyje „Kultūrinis šokas”. Skaitmeninę žemėlapio kopiją rasite čia.
 • Domėkitės kultūra. Ruduo – puikus metas atrasti laiko spektakliams, koncertams bei meniniams pasirodymams. Verta nepamiršti, kad:
 • Rudeniškame ir lietingame Kaune, Jūsų lauks pramogos kūnui ir protui. Aktyvių pramogų po stogu netrūksta ne tik Kauno centre, bet ir toliau nuo jo esančiuose rajonuose. Pavyzdžiui, paplūdimio tinklinį ant tikro ir minkšto smėlio visus metus galite žaisti „RIO” arenoje, plaukioti baseine (net su vandenlente!) – „Girstutyje”, bandyti įvaldyti naujausią olimpinę sporto šaką – laipiojimo centre „Miegantys drambliai”. O kur dar pabėgimo kambariai, šratasvydis ir kartingai!
 • O norintiems pailsinti kūną ir mintis, rudeniškas ir lietingas Kaunas irgi turi ką pasiūlyti. Apsilankykite naujausiame baseinų ir SPA erdvėje „Aušros” verslo parke.

 

Taip pat rekomenduojamų vietų sąrašas kol dar šilta:

 1. Teminės ekskursijos. Kol dar šilta ir už lango gražus ruduo, siūlome dalyvauti VšĮ „Kaunas IN“organizuojamose ekskursijose, artimiausias ir visas organizuojamas ekskursijas po Kauno miestą rasite čia.
 2. Pažintiniai takai. Panorus atitrūkti ir mėgautis ilgais ir lėtais pasivaikščiojimais – verta rinktis mieste ir šalia miesto esančius pažintinius takus.
 3. Piliakalniai. O tiems, kuriems norisi ne tik gamtos, bet ir istorijos, skirtas šis – Kauno ir Kauno rajono – piliakalnių maršrutas.
 4. Kauno fortai. Kviečiame aplankyti ir naujai pažinti Kauno tvirtovę: atgimstančius fortus ir nemiegančią istoriją. Įdomi naujiena – vasarą atsidarė ilgai laukta  Karo technikos ekspozicija VI forte.
 5. Žaidimas. Liko vos pora savaičių suspėti ir dalyvauti dviračių žaidime „Škoda atradimai Kaune ir Kauno rajone“ bei taip pažinti Kauną ir Kauno rajoną.
 6. Pramogos adrenalino mėgėjams. Ieškantiems nuotykių ir aktyvaus laisvalaikio mėgėjams, siūlome kauniečių pamėgtą sklandymą padebesiais, pažintinį nardymą ar adrenalino pliūpsniu apdovanojantį šuolį su virve.
 7. Spalvingas gatvės menas. Mėgstantiems savarankiškai pasivaikščioti siūlome tyrinėti gatvės meną Kaune.
 8. Šurmuliuojanti Vienybės aikštė. Aplankykite renovuotą Vienybės aikštę.
 9. Kauno modernizmo architektūra. Atraskite Kauną tyrinėjant Kauno modernistinės architektūros paveldą.
 10. Pagaukite savo metų žuvį. Rudens laikas – puikus metas istoriniams laimikiams. Žvejybos entuziastams ir mėgėjams siūlomos veiklos čia.