Kalba gyventojai Metų kaimynas 2018

Kaunietis Irmantas: „Mus vienija bendras stogas“

Kaunietis Irmantas džiaugiasi, kad jo namas tvarkosi ir gražėja.
„Metų kaimynu“ pretenduojantis tapti Irmantas aktyviai siekia, kad jo namas būtų tvarkingas ir gražus.

Kauno centre gyvenantis Irmantas ne tik gerai sutaria su savo kaimynais, bet ir rūpinasi, kad jų namas gražėtų, būtų tvarkingas. Jo iniciatyva name pakeisti rūsio langai ir pašto dėžutės. „Metų kaimynu 2018“ pretenduojantis tapti Irmantas mano, kad tai geriausia investicija į ateitį.

Kodėl ėmėtės tokios iniciatyvos?

Praeitais metais surengėme kaimynų susirinkimą ir kažkaip niekas nenorėjo prisiimti atsakomybės padėti parašą, organizuojant darbus name. Tad mūsų namo vadybininkas Audrius pasiūlė man to imtis. Aš dirbu su dokumentais, man tai įdomu, todėl to ir ėmiausi.

Ar tvarkytis skatina ir tai, kad namas yra pačiame Kauno centre?

Taip, be to, tai tarpukario namas, įtrauktas į paveldo sąrašą. Labai džiaugiuosi, kad kaimynai irgi suprato, kad reikalingas ilgalaikis sprendimas. Padarai kapitalinį remontą, susitvarkai ir pamiršti.

Galiu papasakoti, kaip buvo su mūsų namo rūsio langeliais. Jie labiausiai man badė akis. Vienas langas buvo užbetonuotas, antras – su grotomis, trečias – išmuštas, ketvirtas – užkištas. Per ten net žiurkės landžiojo. Juk namui langai yra kaip akys: pasižiūri į langus ir matai, kaip tie žmonės gyvena, ar susitvarkę.

O kaip Jūsų namas atrodo šiandien? Ar džiugina pokyčiai?

Sudėjome naujus langelius, tai iš karto pastebėjau pokyčius: nebesiveisia žiurkės, tapo šiek tiek šilčiau ir, žinoma, gražiau. Taip pat turime naujas, gražias pašto dėžutes. Mums beliko tik sutvarkyti stogą ir fasadą atnaujinti, tada bus nuostabus namas.

Kaip Jums sekasi sutarti su kaimynais ir priimti bendrus sprendimus?

Man teko su kiekvienu kaimynu kalbėtis asmeniškai. Kai kurie palaikė, kai kurie – ne. Daliai jų teko paaiškinti, kodėl svarbu rūpintis bendromis namo patalpomis. Kai kalbi argumentuotai, tai ir susitari.

Stengiuosi su visais draugiškai sutarti. Aš net turiu tokią taisyklę: jei organizuojate vakarėlį, tai nepatingėkite pakviesti į jį ir kaimynus, tada viskas labai gerai praeis ir visi bus patenkinti.

Kaip išlikti aktyviam kaimynui, siekiančiam gerovės savo namui?

Aš matau pokyčius ir jie maloniai nuteikia. Optimizmas ateina su jau nuveiktais darbais. Aš dabar savo kaimynams sakau: „Pažiūrėkite, mes susidėdami po mažą pinigėlį, kiek daug pakeitėme. Prisiminkite tuos baisiuosius rūsio langus. Ar dabar maloniau sugrįžti į namus?“ Ir jie tą pripažįsta.

Mūsų name gyvena daug inteligentų. Manau, kad namą geriausiai atspindi jame gyvenantys žmonės,  nes jie supranta, kad reikia gyventi tvarkingai.

Ką veikiate gyvenime?

Šiuo metu dirbu Liuksemburge, o mano bute kol kas gyvena mano giminaičiai. Planuoju vėl gyventi Kaune, todėl ir rūpinuosi šiuo namu. Tai yra mano investicija į ateitį. Dabar labai lengva visus reikalus tvarkyti internetu, tad nesvarbu, kur gyveni.

Ko palinkėtumėte savo kaimynams?

Manau, kaimynai turėtų būti kaimyniški. Kai mus vienija bendras stogas, mus turėtų vienyti ir bendri interesai tą stogą išlaikyti.

Paprastai žmonės galvoja, kad reikia tik savo butą susitvarkyti ir į bendras erdves net nežiūri. Pavyzdžiui, užeini į baisią sovietinę laiptinę, kurioje taip niūru ir šalta, atidarai buto duris, užeini į svečius, o ten tokia oazė – taip viskas tobulai sutvarkyta. Yra bendros patalpos ir tavo asmeninė erdvė, tai gal galvokime, kad laiptinė yra kiekvieno iš mūsų erdvė.

Ačiū už pokalbį!