Kalba gyventojai Metų kaimynas 2018

Kauno centre gyvenanti Danutė: „Mes net gimtadienius švenčiame kartu!“

Ponia Danutė šalia savo daugiabučio.
Ponia Danutė šalia savo daugiabučio.

Kauno centre, Gertrūdos gatvėje gyvenanti ponia Danutė – ilgametė namo gyventoja. Per ilgus metus ji su kaimynais išsaugojo gražius, tvirtus santykius. Danutei kaimynai – tokie pat svarbūs kaip ir šeima. Todėl ją kaimynai pasiūlė dalyvauti „Metų kaimyno 2018“ rinkimuose.

Ar gerai pažįstate savo kaimynus?

Visus pažįstu, nes virš 30 metų čia gyvenu. Labai geri žmonės čia gyvena, todėl ir sutariame. Mes net gimtadienius kartu švenčiame, turiu omeny jubiliejus. Susirenkame pasibūti drauge pas mane ar pas kitą kaimyną.

Graži tradicija! Ar turite daugiau tokių tradicijų? 

Mes visada padedame vieni kitiems. Pavyzdžiui, man kaimynė padėjo, kai sodo namuką stačiau. Visi kaimynai man malonūs ir geri. Juk kaimynas visada arti ir gali iškart padėti.

Jūs domitės namo priežiūros klausimais?

Taip. Mūsų namą po truputį reikia tvarkyti, nes jis virš 30 metų čia stovi. Renku parašus, kai reikia gyventojų sutikimo darbams, mano laiptinėje niekas neatsisako. Rinkome parašus dėl automobilių statymo kieme, nes buvo problemų, taip pat dėl stogo tvarkymo. Taip ir tvarkomės.

Kaip manote, kodėl svarbu gerai sutarti su kaimynais?

Gera giminė yra gerai, bet geri kaimynai – dar svarbiau. Man tikrai nesunku kaimynui ką nors paskolinti, jei jį bėda užklupo. Nors sakoma, jei nori priešą įsigyti, tai paskolink pinigų, bet man taip dar nebuvo – priešų name neturiu.

Kaip palaikyti gražius kaimynų santykius?

Svarbiausia – pagarba kitam. Tai galioja ir darbe, ir santykiuose su kaimynais. Turi būti lygybė tarp žmonių. Taip pat svarbu nuolat tartis su kaimynais įvairiais klausimais, kalbėtis.

Ačiū už pokalbį!