Kalba gyventojai

Kauno Kalėdų eglės kūrėja – apie tai, kaip sukurti šventinę dvasią namuose

Šiemet galime džiaugtis turintys bene gražiausią miesto Kalėdų eglę. Už šį grožį galime dėkoti tekstilininkei Jolantai Šmidtienei, kurios idėja sužavėjo visą Lietuvą. O kaip papuošti kalėdinę eglutę namuose? Kauno Kalėdų eglės kūrėja sutiko su „Kalba Kaunas“ skaitytojais pasidalinti idėjomis, kaip sukurti mažyti stebuklą savo namuose.

Kauno Kalėdų eglės kūrėja Jolanta Šmidtienė
Kauno Kalėdų eglės kūrėja Jolanta Šmidtienė

Ką geriau puošti: gyvą eglutę, šakelę ar dirbtinę eglę?

Visiškai nėra skirtumo ką puošite – tai priklauso nuo erdvės ir nuo jūsų skonio.

Jei norite labai žaismingų dekoracijų, kad kalėdiniai namai spindėtų kaip pasakų knygutė, drąsiai statykite eglutę iki lubų. Nesvarbu, jei teks ir baldus pastumti, nes dabar jūsų namuose pagrindinis gyventojas bus būtent eglutė! Tai labai praskaidrins tuos namus, kuriems jau reikėtų remonto, nes toks akcentas, nors ir trumpam, bet pakeis visą namų nuotaiką. Tokiam sprendimui tinka visos spalvos ir dekore gali būti visiška eklektika.

Jeigu jūsų namai jau turi tam tikrą stilių ar specifinį dizainą, bandykite akcentus dėlioti tose vietose, kur reiktų daugiau šviesos. Tiek žvakės, tiek lemputės gražiausiai atsiskleidžia būtent tokiuose kampeliuose ir visai nesvarbu, kas tai bus – vainikas, floristinė kompozicija, šaka ar dirbtinė eglutė – dekoracijų spalvos bei stilistika turėtų papildyti bendrą interjero vaizdą. Tačiau kartais verta skoningai įvesti kontrasto, pavyzdžiui, pilkai sidabriniame interjere gali gražiai suskambėti ryškiai raudoni ar žali akcentai.

Jeigu Jūsų namai yra lofto ar techno stiliaus, galite apsieiti su labai lakoniškomis ar abstrakčiomis dekoracijomis – pavyzdžiui, eglutė iš knygų, pagalvėlių, kaladėlių, o gal net iš batelių arba iš daiktų,  kurie sudėti į trapeciją ir padekoruoti lemputėmis šmaikščiai primintų eglutės kontūrą.

„Naudokite ir eksperimentuokite, tam tinka viskas: vata, kruopos, dribsniai, montažinės putos, ausų krapštukai ar paprasčiausias popierius!“, – sako J. Šmidtienė.
„Naudokite ir eksperimentuokite, tam tinka viskas: vata, kruopos, dribsniai, montažinės putos, ausų krapštukai ar paprasčiausias popierius!“, – pataria J. Šmidtienė.

Kaip derinti žaisliukų spalvas?

Jau minėjau, kad per Kalėdas taisyklių nėra, bet visada gražiausiai atrodo dvi pagrindinės spalvos arba keli vienos spalvos atspalviai, pavyzdžiui, klasikinis derinys – auksinės ir raudonos, sidabrinė su mėlyna ir žydra.  Dabar labai madinga derinti baltą spalvą su rausvais atspalviais arba baltą su elektrinės – žalsvais atspalviais. Visada siūlau paieškoti savo derinio, ko nors netikėto – juodo su rausvu arba daug pastelinių atspalvių,  kad eglutė atrodytų tarsi nulieta akvarele.

Man asmeniškai labai artimas skandinaviškas stilius – baltos ir mėlynos arba baltos ir raudonos deriniai, įvairūs raštai su briedžiukais, namukais ir panašiai. Mėgstu šiaurietišką minimalizmą.

Pasidalinkite patarimais, kaip pasigaminti kalėdinius žaisliukus ir dekoracijas patiems, iš namuose turimų dalykų?

Dabar turiu nusišypsoti ir pasiūlyti pasigaminti sniego iš plastikinių šiaudelių ar kitų buityje naudojamų elementų (šypsosi). Naudokite ir eksperimentuokite, tam tinka viskas: vata,  kruopos, dribsniai, montažinės putos, ausų krapštukai ar paprasčiausias popierius! Dabar juk mūsų nelepina snieguotos Kalėdos, o taip norisi to balto žėrėjimo… Tereikia šiek tiek išmonės, šmaikštumo, blizgučių, šviesos ir jūsų namai suspindės.

Kaip galime nebrangiai šventiškai papuošti savo kambarį?

Skoningai ir šmaikščiai panaudokite jau turimas dekoracijas arba daiktus, suteikite jiems kitą kontekstą, pridėkite meilės ir bus neįkainuojamai gražu (šypsosi).

Kas kuria namų jaukumą šventiniu laikotarpiu?

Šypsenos.

Ačiū už pokalbį!