Naudinga žinoti Šiandien rajone

Kauno muziejų gidas: čia dar nesate buvę

Net ir lietingą vasaros dieną galima nuveikti ką nors įdomaus: eiti į kiną, įveikti visas užduotis pabėgimų kambaryje arba… apsilankyti originaliuose Kauno muziejuose. Sudarėme trumpą muziejų gidą, kuriame pateikiame pačius įdomiausius ir netikėčiausius muziejus Kaune.

  • Muziejus „Atominis bunkeris“

Kur rasti? Raudondvario pl. 164A

Muziejus „Atominis bunkeris“ pristato „KGB bunkerį“ – unikalią kolekciją, kurioje paviešinta slapta sekimo įranga ir prietaisai, naudoti NKVD, KGB ir milicijos spec. tarnybose.

„KGB bunkeryje“ pamatysite slapto įsilaužimo ir slaptų kratų įrangą, KGB telefonus ir telefonų klausymosi bei pokalbių kodavimo įrangą. Muziejuje gausu nešiojamų slapto radijo ryšio priemonių, radijo siųstuvų ir imtuvų, ryšio blokatorių, nuotolinio pasiklausymo įrangos, pasiklausymo „blakių“ ir jų aptikimo prietaisų. Sužinosite apie unikalų slaptą metalo detektorių, skirtą aptikti pasiklausymo įrangą ar ginklą priėjus prie žmogaus ir jį apkabinus. Pamatysite išorinio stebėjimo, naktinio matymo prietaisus, slaptus diktafonus ir magnetofonus, užmaskuotas slaptas video filmavimo kameras. Muziejuje eksponuojamas mikro objektų aptikimo ultravioletiniais ir infraraudonaisiais spinduliais prietaisas bei daugybė kitos intriguojančios ir nematytos technikos.

  • Lietuvos aviacijos muziejus

Kur rasti? Veiverių g. 132

Populiariausias muziejaus eksponatas – legendinės „Lituanicos“ kopija

Lietuvos aviacijos muziejaus kolekcijoje – beveik 20 tūkstančių eksponatų (tarp jų per 40 skraidymo aparatų), o ekspozicijos plotas siekia 4700 kvadratinių metrų. Didelių gabaritų orlaiviai bei Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos technika eksponuojama 2 ha ploto atviroje lauko aikštelėje.

Populiariausias šio muziejaus eksponatas – natūralaus dydžio legendinės „Lituanicos“ kopija, sukonstruota ir pagaminta žinomo aviatoriaus V. Kensgailos 1982 m., kuriant filmą „Skrydis per Atlantą“. Muziejaus pasididžiavimas yra lietuviški ir Lietuvoje naudoti sklandytuvai, tarp kurių išsiskiria B. Oškinio sklandytuvų kolekcija.

  • Muziejus neregiams

Kur rasti? Nepriklausomybės a. 14, Soboro rūsiai

Mažai kas žino, kad Soboro rūsiuose yra įrengtas Neregių muziejus.

Muziejaus ekspozicija yra visiškai nematoma: lankytojai ją gali tik pajausti per garso, lytėjimo bei uoslės pojūčius. Jie turi brautis pro kabančius daiktus, elastingas juostas, garsų, kvapų, pirštų lietimo erdves. Informacija lankytojams pateikiama Brailio raštu ir įprastais ženklais bei užrašais. Tai unikali patirtis – įspūdžiai išliks ilgam!

  • Vaikų literatūros muziejus

Kur rasti? K. Donelaičio g. 13

Vaikų literatūros muziejaus lankytojai gali patogiai įsitaisyti „mįsliasėdžiuose“.

Ieškote, kur nusivesti savo mažuosius? Šis muziejus jiems tikrai patiks! Vestibiulyje jus pasitiks  pasakų rašymo priemonės – įvairiausių formų rašikliai, kažkada ilgai sukioti rašytojų rankose, kol ant balto popieriaus lapo nuguldavo  gražiausios pasakos. Vienas įdomesnių eksponatų – senovinės spausdinimo mašinėlės. Moksleiviai čia galės dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse ir duoti laisvę savo vaizduotei ir kūrybiškumui. Pavargę ir norintys trumpam pailsėti galės patogiai įsitaisyti „mįsliasėdžiuose“.