Naudinga žinoti Šiandien rajone

Kauno piliakalniai – neatrasti miesto perlai

Nuo piliakalnių atsiveria nuostabi Kauno panorama.
Nuo piliakalnių atsiveria nuostabi Kauno panorama.

Vasara – puikus metas keliauti ir atrasti dar nematytus Lietuvos kampelius. Ko gero, dar ne visi kauniečiai žino, kad Kaune yra net 7 piliakalniai: Aukštųjų Šančių, Eigulių, Jiesios, Marvelės (I), Marvelės (II), Veršvų ir Vieškūnų kalvos, ant kurių kadaise stovėjo medinės pilys.

Kauno apylinkėse dauguma piliakalnių išsidėstę prie Nemuno ir Neries upių, jų žemupiuose, ir kiekvienas mena didingą Lietuvos istoriją. Be to, čia stūksantys piliakalniai kauniečiams atvers dar nematytą miesto panoramą. Norintiems ne tik pasigrožėti vaizdais, bet ir praplėsti akiratį Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka siūlo pasinaudoti specialiu audiogidu. Naudojantis išmaniosiomis technologijomis galima geriau pažinti miesto istoriją, kraštovaizdį ir daugiau sužinoti apie Kaune esančius piliakalnius.

Prieš ruošiantis keliauti po piliakalnius rekomenduojama apsilankyti jiems skirtame tinklapyje – www.kaunopiliakalniai.lt, kuriame paskelbta profesoriaus dr. J. Vaičenonio specialiai piliakalnių lankytojams paruošta informacija. Svetainę galima pasiekti ir savo mobiliuoju telefonu nuskanavus QR kodus, kurie pritvirtinti ant greta piliakalnių esančių informacinių stulpelių.

Interneto puslapyje įkeltas audiogidas pravers kiekvienam, vaikštančiam vaizdingose piliakalnių vietovėse, kur įdomiausius pasakojimus, legendas ir svarbius istorinius faktus bus galima išklausyti tiesiog naudojantis savo mobiliuoju telefonu.