Naudinga žinoti Šiandien rajone

Kauno Rotušės aikštė sušvito naujai

miesto-apsvietimas-17
LED šviestuvai bent penkis kartus efektyvesni už nusidėvėjusias gyvsidabrio lempas. Nuotr. kaunas.lt

Prieš 40 metų Rotušės aikštėje pradėjusios šviesti gyvsidabrio lempos pakeistos į modernius LED tipo šviestuvus. Per kelias dienas darbininkai pakeitė šešias dešimtis šviesos šaltinių, kurių dėka lankomiausia Kauno vieta nušvito naujomis spalvomis.

Anot specialistų, gyvsidabrio lempų tarnavimo laikas buvo seniai pasibaigęs, tad pokyčiai Rotušės aikštėje buvo tiesiog būtini.

„Populiariose, už kaitrines lemputes ekonomiškesnėse, liuminescencinėse, natrio, metalo halogeninėse lempose gyvsidabrio kiekis tikrai nemažas. Tuo tarpu LED šviestuvuose nėra žmogaus sveikatai pavojingo gyvsidabrio“, – teigė UAB „Kauno gatvių apšvietimas“ direktorius Petras Švažas.

Naujieji šviestuvai ne tik ekologiški, bet ir ekonomiški. Skaičiuojama, kad LED šviestuvai bent penkis kartus efektyvesni už nusidėvėjusias gyvsidabrio lempas.

Rotušės aikštėje šią vasarą atnaujinti  ir 36 ąžuoliniai suoliukai. Pusė iš jų tiesūs, pusė sukti. Taip pat nuo žolių „išvaduotas“ aikštės grindinys. Per pastaruosius 2 metus buvo sutvarkyti šaligatviai į Rotušės aikštę vedančiose Aleksoto, M. Valančiaus, Kumelių, A. Jakšto ir Muitinės gatvėse.

Kauniečiai taip pat spėjo įvertinti kitą naujovę – iš ketaus pagamintus stulpelius-atitvarus. Beveik metro aukščio stulpeliai skirstomi į du tipus: su grandinėmis ir be jų. Pasak specialistų, ilgaamžiai stulpeliai pritaikyti lietuviškoms oro sąlygoms, tad jų išvaizda dėl blogų orų neturėtų nukentėti.

Ilgainiui stulpeliai pakeis senamiestyje ir miesto centre esančias eismo saugos tvoreles, skirtas apsaugoti pėsčiuosius nuo pagundos patekti į važiuojamąją dalį pavojingose vietos.