Renginiai

Kauno valstybinis muzikinis teatras grįžta namo!

Linos Stankevičiūtės nuotr.

Kauno valstybinis muzikinis teatras po beveik devynių mėnesių pertraukos, kurios metu buvo atnaujinama teatro scena, į ją sugrįžta. Sugrįžimui ir šventiniam laikotarpiui teatro ir užsienio žvaigždės yra parengę grandiozinę ir ypatingą programą! Apie praeitus, esamus ir būsimus pasikeitimus pasakoja šio teatro vadovas Benjaminas Želvys.

Papasakokite, kodėl buvo nuspręsta imtis scenos atnaujinimo darbų ir kiek laiko jie truko?

Darbai buvo pradėti kovo mėnesio viduryje, o juos įgyvendinti nusprendėme dėl labai elementarių priežasčių – mūsų scenos įranga buvo labai sena, viena seniausių iš visų Lietuvos teatrų. Visus scenos darbus turėdavome vykdyti rankomis, o dabar viskas bus kompiuterizuota.

Po pasikeitimų scenoje atsiras net keturios šachtos, kurias galėsime išnaudoti įvairiuose režisūriniuose sprendimuose. Orkestrinės duobės pusė bus kilnojama ir suteiks galimybę sceną pratęsti iki 2 metrų. Taip pat žiūrovus pasitiksime atsinaujinusiu garsu ir šviesa.

Linos Stankevičiūtės nuotr.

Vykstant scenos remonto darbams spektaklius rodėte kitose šalies scenose. Ar tai labai apsunkino teatro vykdomą veiklą? 

Šis laikas turėjo ir savų pliusų, ir minusų. Tikiu, jog per šiuos devynis mėnesius, rodydami spektaklius ir kituose, dažnai mažesniuose, Lietuvos miestuose,  mes padidinome savo žiūrovų ratą. Galbūt dabar kitų miestų gyventojai norės atvažiuoti ir į Kauną, į dar nematytus mūsų spektaklius.

Visgi, spektaklio realizavimas ne savo scenoje reikalauja labai daug įvairių resursų. Kiekvienam pasirodymui yra reikalinga net 130 žmonių grupė: tai ne tik atlikėjai, bet ir techninis personalas.

Scenos nėra identiškos,  pagrindinis jų skirtumas – dydis. Visos mūsų spektaklių dekoracijos buvo sukurtos konkrečiai mūsų scenai, taigi, gastrolių metu reikia prisitaikyti prie skirtingų dydžių scenų, bet tai – tik mažas minusas.

Reikia pabrėžti, jog gastrolėse mes maksimaliai stengėmės išlaikyti aukštą, kaip ir esame pratę, pasirodymo lygį.

Domo Rimeikos nuotr.

Pirmą kartą atnaujintoje scenoje pasirodysite su Giuseppe Verdi opera „Makbetas“. Ar ją savo atidarymui pasirinkote neatsitiktinai? Kuo ji turėtų sužavėti žiūrovus?

Opera „Makbetas“ yra labai sudėtinga ir Kaune statoma pirmą kartą. Apskritai, tokie veikalai, kaip „Makbetas“, parodo teatro galimybes ir brandą, o savo žiūrovams, būtent, tai ir norėjome įrodyti.

„Makbete“ dainuoja brandžios, solidžios patirties ir gilaus vaidybinio meistriškumo įgijusios solistės Gitana Pečkytė ir Raminta Vaicekausakitė. Operos melomanai aukščiausiais balais įvertino jų paruoštą ir padainuotą Liučijos partiją  G.Donizetti operoje, taip pat judviejų Rozinas (Sevilijos kirpėjas), Violetas (Traviata), Ponias Flut (Vindzoro šmaikštuolės), o kur dar įspūdingas pagrindinių vaidmenų kraitis operetėse. O būtent Ledi Makbet partija, pageidaujant realizuoti šią G,Verdi operą, dažnai trupei būna beviltiškas iššūkis. Operoje sudėtingą ir didžiulį draminį bei režisūrinį krūvį turi choras, tai tiesiog dar vienas reikšmingas kolektyvinis personažas, o dabartinis choristų kolektyvas yra pajėgus ir gali imtis tokių sudėtingų veikalų.

Domo Rimeikos nuotr.

Ar jūsų teatrui artėjančių švenčių laikotarpis yra sudėtingesnis nei įprastai? Jo metu sulaukiate daugiau žiūrovų?

Žiūrovai mūsų teatrą mėgsta, nesvarbu, tai yra Kalėdos, ar ne. Tačiau, žinoma, šventinis laikotarpis mums yra intensyvesnis ir pakankamai įtemtas. Gruodį visus norime nustebinti koncertų gausa ir pačių parengtu Naujametiniu koncertu. Kadangi scena yra atnaujinta ir į ją įžengti galėsime tik gruodžio pradžioje, iki premjeros turėsime spėti tinkamai įvaldyti naujas scenos galimybes. Visgi, sunkiam darbui esame pasiruošę!

Gastrolių metu aplankėte ne vieną miestą. Ar kauniečių muzikinis skonis skiriasi nuo kitų regionų gyventojų?

Kiekvienas miestas ir regionas turi tam tikrą teatro matymą ir pajautimą, bet esminių skirtumų negalėčiau išskirti. Vienodai puikiai buvome sutikti ir Šiauliuose, Alytuje, ir Šakiuose, ir Marijampolėje… Žmonės visur džiaugėsi ir spektakliais, ir atlikėjais. Prieidavo, pasidžiaugdavo mūsų vizitu, pajuokaudavo apie ateinančių metų remonto planus, kurie vėl suteiktų galimybę sugrįžti į tuos pačius miestus.