Naudinga žinoti Šiandien rajone

Kauno verslininkai skatina atsisakyti vienkartinių puodelių

Dauguma Kaune esančių kavinių tinklų siūlo keisti vartojimo įpročius – atsisakyti vienkartinių puodelių.

Ar žinojote, kad pasaulyje per metus vidutiniškai yra sunaudojama apie 600 milijardų vienkartinių puodelių? Lietuvai iš jų tenka apie 40 milijonų. Šie puodeliai ženkliai prisideda prie aplinkos taršos. Laimei, Kaune daugėja kavinių, kurios siūlo ekologiškas alternatyvas.

Į jūras ir vandenynus išmestų plastiko šiukšlių kiekis nenumaldomai auga. Remiantis Europos Komisijos pateikta statistika, jos sudaro apie 70 proc. visų jūrose randamų šiukšlių. Nors vienkartinį karšto gėrimo puodelį sudaro 95 proc. popieriaus ir tik 5 proc. plastiko, tačiau būtent ši dalis ir yra kliūtis perdirbti jį kartu su popieriumi. Todėl kavinėse įsivyrauja nauja mada atsinešti savo puodelį ar rinktis kitas alternatyvas.

Kavinių tinklas „Vero cafe“ nuo šiol kavą patiekia iš naujųjų ekologiškų bei perdirbamų puodelių. Jie keičia kombinuotos medžiagos senuosius vienkartinius puodelius. Tvarius sprendimus siūlo ir „Caffeine LT“: kviečia į kavinę ateiti su savo nuosavu puodeliu ir gauti nuolaidą kavai, o savo internetinėje parduotuvėje siūlo įsigyti firminį, daugkartinį puodelį. „Formosa Bubble Tea“ kavinėse, esančiose Kaune ir Vilniuje, gėrimai pateikiami daugkartinio vartojimo puodeliuose, už kuriuos klientai sumoka simbolinį užstatą ir vėliau gali jį susigrąžinti. Visi šie pasiūlymai prisideda prie aplinką teršiančių puodelių vartojimo mažinimo.

Ekologiško gyvenimo būdo šalininkai kviečia keisti ne tik puodelius, bet ir atkreipti dėmesį į šiaudelius. Siūlo plastikinius keisti į metalinius, daugkartinius. Pastebima, kad vis daugiau žmonių į barus, kavines ir restoranus atsineša savo ekologišką daugkartinio naudojimo šiaudelį. Juk plastikiniai dažnai užsikemša, lengvai susikramto ir dažnai atrodo neestetiškai, o metalinis šiaudelis yra ne tik gamtai draugiškesnė, bet ir estetiškesnė alternatyva.