Naudinga žinoti

Kauno viešojo transporto naujovių privalumai

Mėnesio pradžioje pradėjo veikti inovatyvi viešojo transporto bilietų sistema. Ji tapo ne tik patogesne, bet ir leidžiančia sutaupyti išeitimi besinaudojantiems autobusais ar troleibusais. Kokie pagrindiniai šios naujovės privalumai ir ką daryti su turimomis senomis kortelėmis?

Besinaudojantys viešuoju transportu vis dar turi galimybę vienkartinį bilietą įsigyti tik įlipus į viešąją transporto priemonę, tačiau kauniečiai ir miesto svečiai vis dažniau renkasi „Žiogo“ programėlę. Papildę minėtą programėlę norima pinigų suma, galite rinktis vienkartinius bilietus, kurių kainos priklauso nuo turimos nuolaidos. Įdomu ir tai, kad „Žiogo“ programėlę turi parsisiuntę daugiau kaip 100 tūkst. žmonių ir jos pagalba pažymėjo daugiau nei 8 mln. įvairios trukmės bilietų.

Kaip ir „Žiogo“ elektroninėje programėlėje, taip ir naujame „Žiogo“ elektroniniame biliete, mėnesinis kaupiamasis bilietas nuo šiol yra įgyjamas automatiškai. Tereiks tik sukaupti mėnesinio bilieto sumą (28 Eur (pilną), 14 Eur (su 50 proc. nuolaida) arba 5,6 Eur (su 80 proc. nuolaida)) ir viešuoju transportu galėsite naudotis neribotai.

Senosios kortelės

Gera žinia ta, jog turimos senosios kortelės galios ir toliau, tačiau atkreipkite dėmesį, kad nebūtų nusitrynęs brūkšninis kodas, ji veiktų bei turėtų nepasibaigusį galiojimo laiką. Turimi pinigai taip pat galios ir jais galėsite nusipirkti ir aktyvuoti terminuotus bei vienkartinius bilietus.

Bilieto žymėjimo metu įsitikinkite, kad kortelę priglaudėte prie komposterio, kitaip bilietas nebus pažymėtas. Taip pat svarbu paminėti, jog neaktyvuoti terminuotieji bilietai nebus perkelti. Norėdami juos perkelti į naują elektroninį bilietą, turite atvykti į miestiečių aptarnavimo centrą „Mano Kaunas“.

Atminkite, kad prieš įsigydami elektroninį bilietą „Žiogas“ platinimo punkte turite pasirinkti reikiamos lengvatos tipą. Vėliau, jei norėsite pakeisti nuolaidos dydį, tai galėsite padaryti naujai sukurtoje interneto savitarnos svetainėje arba klientų aptarnavimo centre. Čia taip pat galėsite jums patogiu metu atlikti kortelės papildymus bei pažymėti bilietą, užblokuoti kortelę, jeigu ją prarasite, bei matyti kiek liko sukaupti iki mėnesinio bilieto.

Elektroninį bilietą papildysite taip pat lengvai ir paprastai, kaip ir naudojantis „Žiogo“ programėle.

Šiuolaikiški komposteriai

Kartu su nauju elektroniniu bilietu veikia ir apie 800 naujų komposterių. Spalvoti ekranai bei pateikiama informacija lietuvių bei anglų kalbomis padės nesusipainioti ir pažymėti reikiamą bilietą teisingai.

Kai kelionės bilietą pažymėsite teisingai, jus informuos ne tik garsinis signalas, bet ir žalia spalva šviečiantis ekranas. Jei ekrane matysite geltoną spalvą, ji įspės apie reikiamybę papildyti kortelę ir pasiektą 2 Eur likutį. Raudona spalva informuos apie nepažymėtą bilietą arba neatpažintą kortelę. Priklausomai nuo ekrane užsidegusios spalvos, bus girdimas ir skirtingas garsinis signalas.