Kalba gyventojai Rajono problema

Kauno vietos, kuriose baugu lankytis naktimis

Kauniečiai įvardijo vietas, kuriose naktį jaučiasi nesaugiai.
Kauniečiai įvardijo vietas, kuriose naktį jaučiasi nesaugiai.

Ar naktį Kaune saugu? Kurių vietų kauniečiai vengia ir kodėl? Pasiteiravome, kokios tai vietos ir kodėl jie ten jaučiasi nesaugiai.

Įvardijo nesaugiausius rajonus

Paklausėme kauniečių, kuriose vietose jiems baugu vaikščioti. Anot jų, nesaugiausi rajonai yra stoties, Vilijampolės, Šančių. „Stoties rajone daugiau benamių, bet ir aplinka ten nesutvarkyta, tai gal dėl to ir atrodo nesaugu“, – svarstė kaunietė Austėja. Vilijampolėje yra tikimybė nukentėti nuo ilgapirščių. Kauniečių teigimu, naktį čia gali ir dviratį, ir telefoną pavogti. „Gana baugus jausmas eiti Šančiais pėsčiomis, bet dar niekas neprisikabino ir nieko nenutiko“, – sakė kaunietė Miglė. Jos manymu, naktimis nesaugu ne tik čia, bet ir netoli Akropolio esančioje Griunvaldo gatvėje.

Parkas, pro kurį naktį nevaikšto

Prastai apšviesti parkai ir skverai – vietos, kuriose kauniečiai sutemus nemėgsta vaikštinėti. Vienu nesaugiausių parkų laikomas Ramybės parkas. „Jis mažai prižiūrimas. Dienos metu visai malonu ten būti, bet tik ne vakarais“, – sakė kaunietis Laimis. Panašios nuomonės buvo ir Kaune studijuojanti Laura: „Naktį parke galima sutikti ir piktybiškai nusiteikusių, užgaulioti linkusių žmonių. Ramybės parkelyje gal per 5 gyvenimo Kaune metus esu praėjusi tik kartą.“ Gyventojai pastebi, kad dabar šis parkas atrodo apleistas: „Parkas visai gražus, tik jis nėra pakankamai sutvarkytas palyginti su kitomis Kauno vietomis.“

Kurios Kauno vietos Jums atrodo nesaugios? Kodėl? Papasakokite.