Verslas

Į keramikos studiją – pamiršti rūpesčius

Pačioje senamiesčio širdyje, Rotušės aikštėje, mažame skersgatvyje įsikūrusi keramikos studija „Murdeko“ į akis nekrenta. Ir tik pasukus į bromą ir žengus kelis žingsnius nosį ima kutenti smilkalų kvapas. O įžengus pro studijos duris pasitinka galybė iš molio pagamintų papuošalų ir interjero detalių, už širmos slepiasi kepimo krosnis, o kitame kambaryje sustatyti lipdytojams paruošti stalai. Studijos įkūrėja Danutė pasakoja, kad mintis įrengti studiją kilo ne iš karto. „Pradžioje buvau įsirengusi tik dirbtuves, tiesa, tada jos buvo stoties rajone, buvusiame vaistų fabrike. Ten tik dirbdavau. Vėliau atsiradus didesniam pirkėjų ratui supratau, kad norisi jaukesnių patalpų. Žmonės dažniausiai perkamą daiktą nori pamatyti „gyvai“, jį pačiupinėti, štai tada ir kilo mintis ieškoti patalpų arčiau senamiesčio“, – pasakoja Danutė.

Pradžioje tik kūrusi ir pardavinėjusi savo kūrinius, veikli moteris nusprendė, kad galbūt atėjo laikas lipdymo subtilybių pamokyti ir kitus. „Seniau Kaune keramikos būrelio suaugusiems nebuvo, tad surengusi pamoką keliems artimiems draugams supratau, kad tai puiki terapija. Žmonės užsukę į keramikos pamokas atsipalaiduoja, pamiršta rūpesčius. Tad lankančiųjų skaičius vis ėmė augti“, – sprendimu džiaugiasi keramikė.

Pati Danutė galimybe kažką gražaus sukurti  iš molio susižavėjo dar vaikystėje: „ Nuo mažens mėgau visokius darbelius, vis kažką darydavau kurdavau. Nuo pat mažų dienų vis mėgindavau kažką nulipdyti, tiesa, tuomet lipdydavau iš statybinio molio“, – šypsosi Danutė.

„Murdeko“ studijoje galima ne tik pasimokyti dirbti su moliu ir nusilipdyti sau ką nors gražaus, tačiau ir įsigyti pačios studijos įkūrėjos sukurtų papuošalų. Didžiausią pasisekimą tarp pirkėjų turi keramikiniai kaklo pakabukai – pomanderiai. Šiuos įvairių formų keramikinius pakabukus galima kvėpinti mėgstamais kvepalais ar eteriniais aliejais ir visą dieną mėgautis mėgstamu kvapu. Netrukus Danutė žada pristatyti ir naujieną – automobiliams skirtus pomanderius.

Daugiau informacijos apie pamokas ir gaminius rasite čia.