Šiandien rajone

Kiek šiemet studentams kainuos buto nuoma Kaune?

Išlaikius brandos egzaminus bei įstojus į aukštąsias mokyklas, pirmakursiams belieka susirasti būstą naujame mieste. Vieni renkasi studentišką gyvenimą bendrabutyje, kiti – nuomojasi butą.  Nekilnojamojo turto brokeriai teigia, kad nepaisant pandemijos, rugpjūtis išlieka aktyviausiu nuomotojų mėnesiu. Tad „Kalba Kaunas“ domisi, ko tikėtis atvykstantiems studentams?

Situacija laikinojoje sostinėje

„Ober-Haus“ Kauno biuro gyvenamojo NT ekspertė Audronė Urbanavičienė pastebi, kad Kaune ilgalaikės nuomos kainos praktiškai nekito (nei augo, nei krito).

„Galima pastebėti tik senamiesčio rinkoje laikiną tūptelėjimą kovo-balandžio mėnesiais, kuris jau senokai atsistatė.  Šiuo metu rinka gyvena atsargiu optimizmu rudeniui“, – sako NT ekspertė.

Nuomos kainos iki 1700 Eur/mėn.

Ne paslaptis, kad studentai ieško būsto nuomai arčiau centro, kuriame dirba bei pramogauja, arba aukštosios mokyklos, kurioje studijuoja.

Kaune yra apie 800 nuomos variantų, iš kurių kiekvienas būstą gali išsirinkti pagal individualius poreikius. Tiesa, reikia įvertinti ir finansines galimybes.

Pasak A. Urbanavičienės, 1 kambario butą (nuo 25 iki 43 kv. m.) Centre galima išsinuomoti nuo 300 iki 450 Eur.

Mažos kvadratūros palėpėje ar cokoliniame aukšte 13–20 kv. m. nuomos kaina siekia nuo 120 iki 190 Eur. 2 kambarių – tai nuo 330 iki 500 Eur, 3–4 kambarių – nuo 360 iki 750 Eur.

Virš 100 kv. m gerai įrengtų butų nuomos kaina siekia 1200-1700 Eur.

„Populiariausi butai senos statybos namuose Dainavos, Eigulių, Žaliakalnio mikrorajonuose (esantys arčiau mokymo įstaigų). Šiuo metu ypač populiaru kooperuotis su kitais studentais ir nuomotis didesnį butą. Taip pigiau – tuometkambario nuoma svyruoja 80 – 120 Eur (+- mokesčiai). Tarp studentų, atvykusių iš Azijos šalių, populiaru gyventi gausiai. Pavyzdžiui, dviejų kambarių bute jie gali gyventi ir keturiese, ir šešiese“, – sako NT ekspertė Ieva Krupoviesienė.

Rugpjūtis – aktyviausias mėnuo

Tradiciškai Kaune, kaip ir visuose Lietuvos didžiuosiuose miestuose, prieš naujus mokslo metus nuomos rinka suaktyvėja. Pasak specialistės, būsto nuomos rinka išsiskiria sezoniškumu – per rugsėjį, rugpjūtį ir spalį sudaroma apie 50% metinių nuomos sandorių. Būtent šiuo laikotarpiu nuomojamų butų kainų šuolis ~10% jau nieko nestebina (nuomos rinką papildo studentai, darbuotojai iš kitų šalių).

„Šie metai dėl pandemijos grėsmių yra išskirtiniai, tai turi įtakos ir studentų aktyvumui ieškant būsto. Nukėlus egzaminus, susivėlino ir aktyvusis butų nuomos sezonas. Jeigu anksčiau studentai pradėdavo dairytis būsto nuo gegužės mėnesio pabaigos ir birželio pradžios, tai šiais metais aktyvusis sezonas prasideda tik dabar ir kol kas sunku pasakyti, kiek ir kaip jis skirsis nuo ankstesnių metų“, – komentuoja A. Urbanavičienė.

Taip pat NT ekspertė priduria, kad šiemet nuomos kainų pokytis jau yra juntamas. Tam įtakos turi ne tik studentų antplūdis, bet ir negausi nuomojamų butų pasiūla. Kaune, skirtingai nei sostinėje, pasiūla vis dar neatitinka paklausos, o tai tiesiogiai turi įtakos nuomos kainai.