Kalba ekspertai Naudinga žinoti

Kokios srities darbuotojų labiausiai trūksta Kaune?

Kaune daugiausiai darbo pasiūlymų gauna informacinių technologijų, gamybos, inžinerijos, technologijų ir finansų srities specialistai.

Vieniems naujų metų pradžia asocijuojasi su iššūkių išsikėlimu ir planavimu, kitiems – karjeros pokyčiais ir darbo paieškomis. Todėl pasidomėjome, kokios srities specialistų Kaune trūksta labiausiai ir koks yra kauniečių atlyginimų vidurkis.

Kaip pasakoja darbo skelbimų platformos cvonline.lt Marketingo ir ryšių su visuomene vadovė Rita Karavaitienė, darbdaviai tikisi, kad kandidatai turės atitinkamos srities išsilavinimą, svarios darbinės patirties, mokės užsienio kalbas (bent jau anglų) ir bus motyvuoti daug ir gerai dirbti.

Anot R. Karavaitienės, Kauno regione yra ketvirtadalis Lietuvos darbo rinkos: „Įprastai kiekvieną mėnesį Kaune pateikiama dvigubai mažiau darbo pasiūlymų nei Vilniuje.“

Kaune daugiausiai darbo pasiūlymų gauna informacinių technologijų, gamybos, inžinerijos, technologijų ir finansų srities specialistai. Įmonės ieško programuotojų (front-end, back-end, .net, PHP, JAVA), testuotojų, vystytojų. Taip pat itin paklausūs automatikos, elektronikos, mechanikos, statybų inžinieriai, technologai, technikai, operatoriai, montuotojai, derintojai. Nemažai darbo pasiūlymų skirta ir prekybos, pardavimų, medicinos srities darbuotojams.

Ekspertai pabrėžia, kad didžiausias pikas būna pačioje metų pradžioje ir rudens pradžioje – tada padaugėja ir darbo pasiūlymų, ir aktyvių ieškotojų.

Remiantis praėjusių metų darbo rinkos analizės duomenimis, darbdaviai sezoninių darbuotojų aktyviau ieško balandį ir gegužę, tam tikras pagyvėjimas jaučiamas ir kovą bei spalį. Laikiniems darbams dažniausiai trūksta pardavėjų, salės darbuotojų, kasininkų didžiuosiuose prekybos centruose ir gatvėse įrengtose mažose prekybos vietose (ledų ir vaisvandenių pardavėjų, įvairių suvenyrų pardavėjų), kavinių ir restoranų darbuotojų (padavėjų, barmenų, virėjų, pagalbinius darbus dirbančių žmonių).

Kauno apskrityje atlyginimų vidurkis 2019 metais siekė 1031 Eur į rankas.