Šiandien rajone

Koks likimas laukia Vienybės aikštės?

Pagrindine miesto aikšte laikoma Vienybės aikštė pavirto statybos aikštele. Kauniečiai sunerimę, kas liks iš vienos svarbiausių miesto vietų?

Ateities vizija – multifunkcinė aikštė

Vienybės aikštė suformuota dar XIX amžiaus viduryje. Tuo metu joje veikė turgus. Šiuo metu ji yra viena svarbiausių Kauno aikščių, kur rengiamos šventės, koncertai, kiti renginiai.

Architektas, Vienybės aikštės projekto dalies vadovas Rimantas Giedraitis mano, kad ši aikštė kaip ir kitų šalių aikštės turi būti multifunkcinė ir atitikti kiekvieno poreikius: „Ji turi tarnauti šiuolaikinei visuomenei, o ji yra reiklesnė. Mūsų tikslas padaryti aikštę gyvą visą laiką. O ką gi jai duoti? Atsisukti į tuos kurie yra šalia jos: studentai, dirbantys aplinkui, jaunimas.“ Architektas tikina, kad aikštės funkcija išliks reprezentacinė.

Ketinama pakeisti pasenusią aikštės dangą, sukurti poilsio zonas, sutvarkyti aikštės apšvietimą. Paklaustas dėl iškirstų medžių R. Giedraitis paaiškino, kad juos iškirsti reikėjo dėl statomos požeminės automobilių stovėjimo aikštelės. Žaluma bus atkurta pastatant vazoninius medžius ir įgyvendinant naują apželdinimo projektą.

Vienybės aikštė – kauniečiams ar verslui?

Šiuo metu vykdomo Vienybės aikštės rekonstrukcijos projekte numatyta įrengti požeminę automobilių stovėjimo aikštelę. Kodėl požeminę? Nes taip esą siekiama išsaugoti Kaunui reikšmingą aikštę nepakitusią. Požeminėje aikštelėje bus 500 vietų automobiliams. Čia stovės šalia rekonstruojamų biurų darbuotojų automobiliai. Miestiečiams skiriama vos 10 proc. šios aikštelės vietų. Kyla klausimas, ar ši aikštė tebetarnaus visuomenei?

Kaunas eina ne tuo keliu

Architektą Audrį Karalių ši situacija liūdina. Jo nuomone, šiandien Kaunas eina ne tuo keliu: „Miesto aikštės ir viešosios erdvės neturėtų būti traktuojamos kaip požeminio garažo stogas. Viskas turėtų būti atvirkščiai.“

Anot A. Karaliaus, visuomenė turi daug pastabų ir priekaištų šiam Vienybės aikštės projektui, bet į jų norus neatsižvelgiama ir daroma taip, kaip patogiau verslui.

Pasak architekto Rimanto Giedraičio, kauniečiams dar nevėlu teikti savo pasiūlymus. Pasak jo, tai, kas bus viršutinėje aikštės dalyje yra bendras visuomenės interesas.

Kokią Vienybės aikštę ateityje įsivaizduojate Jūs? Pasidalinkite savo nuomone ir pasiūlymais.