Kalba ekspertai

Kovoje prieš koronavirusą – jau 240 nemokamai dezinfekuotų laiptinių

Įmonė „Mano BŪSTAS“, siekdama sumažinti pavojingo užkrato plitimą, atliko pilną antivirusinę dezinfekciją 240 daugiabučių namų laiptinių skirtinguose Lietuvos miestuose. Kaune jau dezinfekuotos 24 laiptinės. Šią prevencinę priemonę bendrovė taiko ir toliau taikys nemokamai. Dezinfekciją finansuoja „Fondas Janukonis“ iš 200 000 eurų vertės programos, orientuotos į kovą su pandemija.

„Jau trečią savaitę aktyviai prisidedame prie kovos su koronavirusu. Bendradarbiaudami su Sveikatos apsaugos ministerija, Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru toliau neatlygintinai dezinfekuojame tas daugiabučių namų laiptines, kurių gyventojams nustatyta koronaviruso infekcija. Darbų srautas nuolat auga ir, matome, kad ateityje augs dar labiau“, – sako bendrovės „Mano BŪSTAS“ direktorius Mindaugas Genys.

Bendrovė laiptines neatlygintinai dezinfekuoja visuose miestuose, kuriuose teikia paslaugas. Daugiausia laiptinių – 57 – dezinfekuota Vilniuje.

„Mano BŪSTAS“ skaičiuoja, kad per dvi pastarąsias savaites įmonės specialistai dezinfekavo daugiau kaip 20 tūkst. kv. metrų patalpų. Šiam tikslui buvo sunaudota apie 1 tona sertifikuotų dezinfekavimo priemonių.

„Mūsų brigados dirba be poilsio dienų. Ne visada pavyksta sklandžiai įeiti į rakinamas laiptines, todėl labai prašome gyventojų padėti mūsų specialistams patekti į patalpas“, – teigė M. Genys.

Kompleksinė pavojingų laiptinių dezinfekcija atliekama šios srities profesionalų, naudojančių specialius kostiumus ir įrangą. Vienos laiptinės pilnai dezinfekcijai prireikia nuo 3 iki 9 litrų dezinfekcinio skysčio, o pati procedūra trunka apie 30-40 minučių. Pilnos dezinfekcijos metu pilnai išpurškiami bendrojo naudojimo patalpų paviršiai, valomi turėklai, durų rankenos, liftų mygtukai, pašto dėžutės.

Labdaros ir paramos „Fondas Janukonis“ skiria lėšų opiausių Lietuvos problemų sprendimui ir visuomenei reikšmingų projektų rėmimui. Fondo steigėjas – įmonių grupės ICOR valdybos pirmininkas Andrius Janukonis.