Šiandien rajone

Kuriose Kauno gatvėse padaroma daugiausia nusikaltimų?

Ar žinote, kuriose Kauno gatvėse praėjusį mėnesį buvo užfiksuota daugiausia žmonių apiplėšimų bei vagysčių iš automobilių ar gyvenamųjų pastatų? „Kalba Kaunas“ nusprendė apžvelgti Kauno gatvių saugumą.

Šančiai išlieka pavojingiausiu rajonu

Pagal Informatikos ir ryšių departamento duomenimis, nuo šių metų pradžios Kaune buvo įvykdytos 578 vagystės ir apiplėšimai. Praėjusį mėnesį, nuo rugpjūčio 18 iki rugsėjo 18, visame Kauno mieste – 53. Daugiausia jų, net 3 užfiksuota Aukštuosiuose Šančiuose esančioje Medvėgalio gatvėje.

Antroje vietoje, pagal užfiksuotas vagystes ir apiplėšimus, atsidūrė šešios Kaune esančios gatvės, kuriose policijos pareigūnai per praėjusį mėnesį užfiksavo po 2 nusikalstamų veikų atvejus. Tai – Jaunimo, T. Ivanausko, S. Žukausko, Muravos, Žeimenos ir Kaišiadorių gatvės.

Nuo metų pradžios Kaune Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai užregistravo 235 vagystes iš gyvenamųjų patalpų. Šis skaičius yra 28 procentais mažesnis nei 2018 metais tuo pačiu metu. Kaip teigia policijos atstovai, daugiau vagysčių yra fiksuojama tose teritorijose, kuriose įsikūrę miegamieji rajonai, gyvena didelis kiekis žmonių, tačiau vienos teritorijos išskirti negalima.

Kaip pabrėžia policijos pareigūnai, ženklų vagysčių mažėjimą lemia pareigūnų aktyviai vykdoma prevencija, organizuojami susitikimai su gyventojais, teikiamas didelis dėmesys vyresnio amžiaus žmonėms, siekiant priminti, kaip apsaugoti savo turtą nuo vagių. Pareigūnai nuolat stebi ir analizuoja neteisėtas bei nusikalstamas veikas aptarnaujamoje teritorijoje. Organizuojant darbą atsižvelgiama į atliktas analizes, sudaromi prevencinių priemonių planai, vykdomas neviešas patruliavimas.

Nusikaltimų skaičius mažėja

Remiantis Informatikos ir ryšių departamento duomenimis, per pirmąjį šių metų pusmetį, nuo sausio iki rugsėjo visame Kauno mieste buvo įvykdytos 5457 nusikalstamos veikos, o kartu su  Kauno rajono savivaldybe – 7059.

Didžiausią skaičių nusikaltimų šiame rezultate sudaro 1291 nežymūs sveikatos sutrikdymai, 1239 įvairios vagystės, 205 turto sugadinimai arba sunaikinimai ir nusikalstamos veikos, susijusios su neteisėtu disponavimu narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis – 377 užfiksuoti atvejai per pirmuosius 9 metų mėnesius.

Visgi, reiktų pasidžiaugti, jog lyginant su praėjusiais metais, nusikalstamumo skaičiai visame Kauno mieste mažėja. 2018 metais (sausio 1 – rugsėjo 1 dienomis) nusikalstamų veikų Kaune buvo užfiksuota 1257 daugiau nei tuo pačiu metu 2019-aisiais, net 6714.

Verta atkreipti dėmesį ir į tai, jog nusikalstamumo tendencijos Kaune, kaip ir kituose didžiuosiuose Lietuvos miestuose nuo 2017 žengia mažėjimo keliu. Nuo 2010 metų Klaipėdoje daugiausia nusikalstamų veikų buvo užfiksuota 2017, 2013 ir 2010 metais, atitinkamai 11657, 11553 ir 11053 nusikaltimų.

Specialistai ragina neprarasti budrumo

Apsaugos įmonės „Mano Sauga“ vadovas Gediminas Jankauskas skatina ir pačius gyventojus nepamiršti savo saugumo: „Pirmiausia, patys žmonės turėtų neprarasti sąmoningumo ir savisaugos jausmo“.

„Jei kalbame apie vagystes iš namų ar butų, gyventojai palikdami namus turėtų atlikti visus saugumo užtikrinimui būtinus veiksmus: uždaryti visus langus, balkono arba terasos duris, taip pat netinkamoje vietoje nepalikti akį traukiančių daiktų. Tai gali būti dviratis, paliktas balkone, ar ant palangės padėtas kompiuteris. Nevalia palikti nieko tokio, ką kitas žmogus galėtų pamatyti pro langą, jį išdaužti ir pasiimti paliktą vertingą daiktą“.

G. Jankauskas taip pat pabrėžia ir apsaugos sistemų naudą. Jei name įrengta apsaugos sistema ir signalizacija, būtina nepamiršti jos įjungti. Ji ne tik išgąsdins vagis, bet ir perspės kaimynus apie tykantį pavojų. Apsaugos sistema reaguoja į visus pavojaus signalus ir perduoda informaciją saugos tarnyboms, kurios savo ruožtu operatyviai reaguoja į kiekvieną iškvietimą. Pastebėję įrengtas kameras ar signalizaciją name, vagys keičia savo planus ir renkasi tuos namus, kurie nėra apsaugoti.

„Jei jūsų namo, daugiabučio laiptinės ar kiemo teritorija yra stebima 24 val. per parą, vaizdas kokybiškai matomas net ir tamsiu paros metu, tai ne tik gali padėti atbaidyti potencialius plėšikus, bet net ir įvykus apiplėšimui padėti nustatyti nusikaltėlio tapatybę“, – teigia įmonės „Mano sauga“ vadovas.