Kalba ekspertai Naudinga žinoti

Laiptinė ir palėpė – ne vieta daiktams

Daugelis gyventojų vis dar įpratę kaupti ir laikyti įvairius daiktus namų laiptinėse ir palėpėse. Primename, kad laikyti daiktų bendrojo naudojimo patalpose negalima – tai draudžia priešgaisrinės saugos taisyklės.

Deja dažnai gyventojai į saugos reikalavimus numoja ranka ir laiptinėse bei palėpėse sukrauna nereikalingus daiktus – senus baldus, maišus su senais rūbais ar net šiukšles. Kai kurie laiptinėse įsigudrina laikyti net malkas. Ir visai tai motyvuoja tuo, kad kitur šiems daiktams vietos nėra.

Vis dėlto palėpėje  ir laiptinėje laikyti pašalinius daiktus draudžiama. Palėpė turėtų būti užrakinta, o raktai laikomi bet kuriuo metu prieinamoje vietoje. Laiptai ar kopėčios vedantys į palėpes taip pat turėtų būti tvarkingi ir tinkamai pritvirtinti. Taisyklės taip pat draudžia ant palėpės langų tvirtinti grotas ar įrenginėti savavališkas šildymo sistemas. Praėjimas laiptinėje turi būti laisvas ir apšviestas, neužtvertas grotomis.

Už bendrųjų gaisrinės saugos taisyklių pažeidimus gali būti taikomos administracinio poveikio priemonė– bauda nuo 7 iki 72 eurų.