Kalba ekspertai

Laiptinių apšvietimas: vienas sprendimas padės sutaupyti

Apšvietimas su judesio davikliais gali sumažinti elektros energijos suvartojimą iki 30% Apšvietimas su judesio davikliais gali sumažinti elektros energijos suvartojimą iki 30 proc.
Apšvietimas su judesio davikliais gali sumažinti elektros energijos suvartojimą iki 30 proc.

Jaučiatės nesaugiai, kai vėlų vakarą name pasitinka aklina tamsa? Kaimynai ir vėl skundžiasi, kad laiptinėje perdegė lemputė? Ką daryti, kad šviesa laiptinėje įsijungtų tada, kai jos labiausiai reikia? Pasiteiravome pastatų priežiūros specialistų, ką tokiu atveju jie patartų daryti.

Specialistai rekomenduoja gyventojams laiptinėje įsirengti šviestuvus su judesio davikliais. Toks apšvietimo būdas padeda sutaupyti ne tik elektros energiją bet ir yra gera investiciją į ateitį, garantuojanti mažesnes sąskaitas už bendrose patalpose sunaudotą elektrą.

Judesio davikliai yra viena efektyviausių energijos taupymo priemonių. Šviesa laiptinėje užsidega tik žmogui įžengus į patalpą ir išsijungia savaime, praėjus nustatytam laikui.

Tyrimai rodo, kad taupus bendrųjų erdvių apšvietimas sumažina elektros energijos suvartojimą beveik 30 proc. Mokestis už jo įrengimą gyventojams atsiperka maždaug po aštuonių mėnesių.

Įrengiant daugiabučių laiptinėse šiuos išmaniuosius įrenginius, paslaugos kaina priklauso nuo kelių kriterijų: keliose laiptinėse ir keliuose aukštuose montuosite tokius šviestuvus bei kurios energijos klasės įrenginius pasirinksite. Norintiems daugiau sutaupyti, patartina įsigyti kuo aukštesnės energijos klasės įrenginį, nes jis pastebimai naudoja mažiau elektros energijos.

Jei norite, kad ir Jūsų name būtų įrengti šviestuvai su judesio davikliais, kreipkitės į namą administruojantį vadybininką arba skambinkite telefonu 8 700 55 966.