Šiandien rajone

Laivelis „Vytis“ iškeliaus žiemoti

Šią vasarą tarp Zapyškio ir Kulautuvos plaukiojo nedidelis pramoginis laivelis „Vytis“. Kauniečių ir Kauno rajono gyventojų pamėgtas laivelis rugsėjį dar kursuos, bet nebeilgai.

Paskutinis „Vyčio“ reisas planuojamas rugsėjo pabaigoje. Nors „Vytis“ yra nedidelis (talpina tik 12 žmonių), tačiau sprendžiant iš žmonių susidomėjimo, toks laivelis yra reikalingas. Jis tapo populiaria pramoga Kauno rajone.

Vis dėlto, pastebėti ir „Vyčio“ trūkumai. Vienas jų – laivelio kaip kelto funkcija. „Kadangi dabar nuo Zapyškio iki Kulautuvos prieplaukų nėra matomi krantai, todėl jam yra sudėtinga atlikti kelto funkciją“, – paaiškino Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centras.

Su nepatogumais susiduria ir dviratininkai. Būtų idealu, jei „Vytis“ galėtų sutalpinti ir 12 žmonių, ir tiek pat dviračių, tačiau iki šiol tokios galimybės nėra. Todėl žadama, kad nuo kito sezono pradės kursuoti didesnis laivas, pritaikytas ir dviratininkams. Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centro teigimu, kurortinei teritorijai reiktų maždaug 20 – 30 vietų pontoninio laivo, kuriame būtų 20 vietų dviračiams.