Kalba ekspertai Kalba gyventojai

Laukimą prie telefono ragelio keičia išmanioji programėlė

Dainavoje gyvenanti Ilona anksčiau apie gedimus namuose pranešdavo tik skambučiu, bet pakeitusi šį įprotį sutaupė laiko ir išvengė nesusipratimų.

Akivaizdu, kad kalbant telefonu kartais ne viską pasakome ar ne taip išgirstame, kas mums sakoma. Todėl daugiabučių, kuriuos prižiūri „Mano Būstas“, gyventojai vietoj skambučio į klientų aptarnavimo centrą renkasi programėlę „eBŪSTAS“, nes tai greitesnis, aiškesnis ir paprastesnis būdas pranešti apie gedimą name ir gauti visą informaciją apie namo priežiūrą.

Išvengia nesusipratimų

Nors visada galima paskambinti, bet programėlė leidžia pateikti visą informaciją glaustai, aiškiai ir tiksliai. Tą akcentavo ir Dainavoje gyvenanti Ilona. Ji anksčiau apie gedimus namuose pranešdavo tik skambučiu, bet pakeitusi šį įprotį sutaupė laiko ir išvengė nesusipratimų.

„Sistema veikia visą laiką, tai kada prisijungi, tada prisijungi. Patogumas, be abejo, tas, kad nereikia laukti, kol kažkas atsilieps, su kažkuo sujungs ar sužinosi, jog ne ten paskambinai. Visi tie dalykai, kurie retkarčiais įvyksta bandant susisiekti telefonu. Susitaupo tikrai daug laiko – kur kas patogiau, kai nelieka tarpinio kontakto. Galbūt ne taip kažką pasakei, galbūt tave ne taip suprato, ne ten persiuntė. Čia viskas paprastai užrašyta juoda ant balto, sunku ir suklysti“, – pasakojo Ilona, gyvenanti Kauno Dainavos mikrorajone.

Pasak „Mano Būsto“ klientų aptarnavimo centro vadovės Neringos Miškinienės, „eBŪSTO“ programėlė veikia labai paprastu principu: kai išsiunčiate užklausą ar užregistruojate įvykį, gaunate registracijos patvirtinimą. Užregistravus gedimą, problema sprendžiama nedelsiant. Gyventojas visą laiką gali sekti užregistruoto įvykio statusą: ar jis išspręstas, ar dar vykdomas.

Nebegaišta laiko spręsdami būsto priežiūros klausimus

„Mano Būsto“ kliento aptarnavimo centro duomenimis, pastebima tendencija, kad skambučių srautas mažėja, o registracijų per „eBŪSTĄ“ daugėja.

Anot Neringos Miškinienės, klientų įpročių pokyčiai atsispindi diagramose, kur skaičiuojamas skambučių ir „eBŪSTO“ pranešimų srautas. 2018 metų kovą skambučių centre registruota virš 34 tūkstančių skambučių, o lygiai po metų – tik 22 tūkstančiai skambučių į mėnesį.

Mažėjantis skambučių skaičius rodo, kad gyventojai, ištikus bėdai, vis rečiau renkasi skambinti ir laukti atsakymo, bet dažniau viską fiksuoja per išmaniuosius įrenginius, nes taip yra žymiai greičiau ir patogiau. Praėjusių metų kovą per „eBŪSTĄ“ užregistruota 802 gedimai daugiabučiuose, kas mėnesį šis skaičius augo ir šių metų pradžioje viršijo net 1000 pranešimų į mėnesį. Šiandien bendras visų pranešimų, registruotų per „eBŪSTĄ“, srautas – apie 3 tūkstančiai į mėnesį.

„eBŪSTU“ naudojasi ne tik jauni daugiabučių gyventojai, kurie sąskaitas apmoka per savitarną ar per programėlę, bet ir vyresnio amžiaus žmonės bei senjorai. Pastariesiems mobiliąją aplikaciją gali įdiegti anūkai arba namą prižiūrintis klientų asmeninis vadybininkas.

Prieš pusmetį savo išmaniajame telefone įsidiegęs mobiliąją programėlę „eBŪSTAS“, kaunietis Saulius sako pajutęs dvigubą naudą. Jo teigimu, mokant už būsto priežiūros paslaugas nebereikia jungtis prie elektroninės bankininkystės, o pastebėjus gedimą name – skambinti pastato administratoriui. Nuo šiol būsto priežiūros klausimus galima spręsti greičiau ir efektyviau.

„Anksčiau dėl bent kokio menkniekio reikėdavo skambinti namo vadybininkui, viską aiškinti, derinti. Tai užtrukdavo nemažai laiko. O dabar gedimus fotografuoju ir siunčiu tiesiogiai. Iš patirties galiu pasakyti, kad siunčiant gedimus per aplikaciją, į juos reaguojama greičiau“, – pasakojo pusmetį programėlę naudojantis Saulius.

„eBŪSTAS“ pakeitė daugiabučių namų gyventojų įpročius ir padeda nebegaišti laiko sprendžiant namo priežiūros klausimus.