Naudinga žinoti Šiandien rajone

Legalios gyvūnų kapinės Kaune: kiek kainuos palaidoti savo keturkojį?

Naminiai gyvūnai neretai yra laikomi šeimos nariais, tad, išaušus paskutinei jų gyvenimo dienai, šeimininkai nori gražiai juos palaidoti.
Naminiai gyvūnai neretai yra laikomi šeimos nariais, tad, išaušus paskutinei jų gyvenimo dienai, šeimininkai nori gražiai juos palaidoti.

Nugaišus augintiniui jo šeimininkams kyla klausimas, kur gyvūnėlį palaidoti? Nuo šiol Kaune tam atsirado speciali vieta – legalios naminių gyvūnų kapinės Vainatrakio kaime, Rokų seniūnijoje. Kol vieni giria šią iniciatyvą, kiti svarsto, ar tai ne per brangi paslauga.

Kur kreiptis ir kas lemia kainą?

Visi, norintys palaidoti savo augintinį gyvūnų kapinėse, kviečiami kreiptis į Kauno savivaldybės įmonę „Kapinių priežiūra“. Ją rasite adresu Savanorių prospektas 347, 106 kabinetas. Taip pat galima tiesiogiai kreiptis į Vainatrakio kapinių vedėją.

„Kiekvieno laidojimo atveju yra užpildomas nustatytos formos dokumentas ir, atsižvelgiant į augintinio dydį bei jo šeimininkų pageidavimą, suteikiama kapavietė. Kapavietės yra numatytos trijų dydžių – mažos, vidutinės bei didelės. Tad duobės iškasimas atitinkamai kainuoja 50, 60 arba 70 eurų. Palaidojus augintinį jo kapavietės priežiūra paskiriama vienam iš laidojimą organizavusių asmenų, kuris vėliau, esant norui, gali pasirūpinti kapavietės statiniais (paminklu, antkapiu ir (arba) tvorele), atsižvelgdamas į nustatytus aukščio bei ploto ribojimus“, – naminių gyvūnų laidojimo tvarką pristato įmonės „Kapinių priežiūra“ atstovai.

Kapavietės numeris, gyvūno duomenys, laidojimo data, informacija apie asmenį, atsakingą už gyvūno kapavietės priežiūra – visa ši informacija yra saugoma Gyvūnų gaišenų užkasimo registre.

Kas leidžiama ir kas draudžiama?

  • Laidojamo augintinio šeimininkas turi teisę rinktis norimo dydžio kapavietę.
  • Grupinėje kapavietėje gali būti užkasami ne daugiau kaip dvi gyvūnėlių gaišenos ir neribotas skaičius urnų su pelenais.
  • Keliami specialūs reikalavimai paminklams ir kitiems statiniams kapinėse. Paminklas turi būti ne aukštesnis kaip 0,6 m. nuo žemės paviršiaus (įskaitant cokolio aukštį), kapavietės tvorelė – ne aukštesnė kaip 0,3 m. Dėl paminklų, antkapių statymo būtina kreiptis raštu į kapinių prižiūrėtoją.
  • Draudžiama laidoti biologiškai nesuyrančiose talpyklose. Tad tam netinka polietileniniai maišeliai. Kapaviečių taisyklėse nurodoma, kad laidojimui tinka kartoninis karstas arba savaime suyrančios celiuliozės maišas.
Ką manote apie legalias naminių gyvūnų kaipnes? Ar svarstote čia palaidoti savo augintinį?
Ką manote apie legalias naminių gyvūnų kaipnes? Ar svarstote čia palaidoti savo augintinį?