Šiandien rajone

Legendinis Kauno kino teatras prisikels naujam gyvenimui

Legendinio Kauno kino teatro „Romuva“ durys vis dar užrakintos. Čia tebevyksta rekonstrukcija, o filmai kol kas rodomi laikinojoje salėje, esančioje Kęstučio g. 62. Paaiškėjo, kad jau kitų metų pradžioje šis unikalus Kauno objektas pasitiks lankytojus atsinaujinęs. Apie tai, kaip „Romuvos“ pastatas atrodys po remonto ir kokios naujovės laukia kauniečių, kalbamės su laikinąja šio kino centro vadove Monika Inčeryte.

Legendinis kino teatras „Romuva“ – vienintelis nuo tarpukario laikų išlikęs kino teatras. Kaip po remonto jis atrodys? Kas bus išsaugota autentiška, o kas – pakeista?

„Romuvos“ pastatas yra valstybės saugomas kultūros paveldo objektas, tad tikrai bus išsaugotos visos vertingosios pastato savybės ir atkurtos kai kurios panaikintos detalės. Pavyzdžiui, fasade atsiras daugiau langų, kurie buvo užmūryti. Fasadas labiausiai pasikeis iš šiaurinės pusės (iš Donelaičio gatvės pusės) – ten vietoj buvusių vienų aukšto priestatų iškils dviejų aukštų priestatai, kurie reikalingi dėl funkcionalių patalpų atlikėjams.

Pirmo aukšto fojė interjeras nesikeis, bus išsaugotas. Taip pat bus atkurta pirminė bilietų kasos vieta – ji bus priešingoje laiptų pusėje nei buvo pastaruoju metu. Taip žiūrovai, įėję į kino teatrą, iš karto matys kasą. Kino salėje bus išsaugotas tūris, lubų interjeras, tačiau bus įrengta didesnė scena su užkulisiais, pritaikyta scenos menų pasirodymams.

Salėje sumažės vietų skaičius iki 240, bet, remdamiesi savo ir kitų panašių kino teatrų patirtimi, manome, kad taip dar dažniau salė bus pilna žiūrovų. Pastatas bus pritaikytas neįgaliesiems – įrengtas patekimas į pastatą per pagrindines duris ir į tualetus cokoliniame aukšte. To anksčiau nebuvo.

Kokių naujovių sulauks kino mėgėjai? Kaip pasikeis repertuaras?

„Romuvos“ repertuaras iš esmės išliks toks pat. Mes ir toliau pirmenybę teiksime Europoje sukurtiems autoriniams filmams. Atnaujinus įrangą galėsime rodyti daugiau ir naujesnių europietiškų filmų. Be to, „Romuvos“ salėje tikrai dažniau vyks ir kiti kultūriniai renginiai, pavyzdžiui, šokio spektakliai.

Laikinoji kino teatro „Romuva“ vadovė Monika Inčerytė.
Laikinoji kino teatro „Romuva“ vadovė Monika Inčerytė.

Anksčiau buvo užsiminta, kad kino teatre „Romuva“ bus organizuojamos ekskursijos. Galite plačiau apie jas papasakoti?

Šiuo metu dar sprendžiama, kokios turėtų būti ekskursijos, tačiau norime supažindinti su „Romuva“ kaip tarpukario kino teatru skirtingo amžiaus grupes – moksleivius, studentus, suaugusius ir turistus. Išsaugosime juostinį kino projektorių, kad jaunosios kartos galėtų susipažinti su tuo, kas jau tampa kino istorija.

Ar jau galite pasakyti datą, kada atidaromas „Romuvos“ pastatas?

„Romuvos“ pastato atidarymas planuojamas kitų metų pradžioje. Tikslesnę datą paskelbsime, kai darbai eis į pabaigą.

Ačiū už atsakymus!