Kalba gyventojai

Lindihopo bendruomenė Kaune: „Tai daugiau nei šokis – tai atskiras pasaulis“

Vasarą lindihopo šokėjus dažniau galite pamatyti šokančius Rotušės aikštėje. Nuotrauka – Imanto Cesliavičiaus.

Atšilus orams jie išeina į gatves, aikštes, tylą staiga nutraukia svingo akordai, jie susižvalgo vienas į kitą, nusišypso ir ima šokti. Praeiviai stabteli, pasižiūri į energija trykštančius šokėjus ir net nepajaučia, kaip patys trypia į taktą. Tai yra lindihopas. Apie meilę šiam šokiui mums sutiko papasakoti Miglė Česiūnaitė iš šokių studijos „Jazz House“ ir  Edas Matulaitis iš šokių studijos „All That Swing“.

Miglė Česiūnaitė ir Edas Matulaitis turi savo šokių studijas ir neįsivaizduoja savo gyvenimo be lindihopo.

Kiek metų jau šokate lindihopą?

Miglė: Mano pirmoji lindihopo pamoka buvo 2010 metų rudenį, tad šiame pasaulyje sukuosi ir auginu Kauno lindihopo bendruomenę jau 9-tus metus!

Edas: O aš šoku daugiau nei aštuonerius metus.

Kaip sužinojote apie šį šokį?

Miglė: Su draugu kaip bendrą laisvalaikio veiklą nusprendėme pasirinkti šokius. Atsitiktinai kažkur išgirdom labai įdomų pavadinimą – Lindy Hop. Tuo metu apie tai nieko nežinojom, tačiau pats pavadinimas labai suintrigavo, todėl pradėjom ieškoti daugiau informacijos. Po ilgų paieškų internete, įvairių vaizdo įrašų peržiūros, likom sužavėti. Prisimenu, tada nuėjome į vietą, kur rinkosi šokėjai, nedrąsiai prastovėjome po medžiais, pažiūrėjome, kaip jie šoka. Mums taip patiko šokėjų nuotaika ir atsipalaidavimas – nusprendėm, kad pabandysim ir mes!

Edas: Nemažai mano pažįstamų šoko šį šokį, matydavau jų nuotraukas socialiniuose tinkluose. Kelios merginos mane kvietė prisijungti prie pamokų, kadangi trūko vaikinų. Taip, galiausiai, ir prisijungiau.

Nuotrauka – Imanto Cesliavičiaus.

Kaip lindihopas atkeliavo į Lietuvą ir kaip susiformavo šio šokio bendruomenė Kaune?

Miglė: Lindihopas pirmiausia atsirado Klaipėdoje, vėliau nukeliavo ir išaugo Vilniuje, o dar vėliau atkeliavo ir į Kauną.

Edas: Lindihopą į Lietuvą atvežė klaipėdietis Ichtiandras Veliulis, kuris tada šoko rokenrolą ir apie 2000-uosius dalyvaudamas tarptautiniame šokių konkurse pamatė lindihopą ir pats pradėjo jo mokytis. Prie jo Klaipėdoje prisijungė ir keli vilniečiai, kurie vėliau pradėjo mokyti šio šokio Vilniuje.

Kaip tapote šokių mokytojais?

Miglė: Kai pradėjau mokytis šokti, į Kauną penktadieniais atvažiuodavo du  nuostabūs mūsų pirmieji mokytojai  iš Vilniaus – Martynas Stonys ir Eglė Regelskis. Po pusantrų metų aš su Pauliumi Pastauka, vaikinu iš savo grupės, pradėjome mokyti (vesti antrą savaitinę pamoką), o nuo trečio sezono visiškai perėmėme vairą ir pradėjome vesti visas pamokas Kaune. Bėgant metams tobulėjome, bendruomenė augo, tad nusprendėme, kad norime atidaryti savo šokių studiją, orientuotą tik į džiazo šokius, taip atsirado „Jazz House“.

Edas: Kai atėjau į pamokas, kartą per savaitę čia atvažiuodavo mokytojai iš Vilniaus. Po kiek laiko mane su partnere pakvietė mokyti naujai kuriamos įvairių stilių šokių studijos „In*Beat“ vadovai, o praeitą vasarą įkūrėme savo svingo šokių studiją „All That Swing“.

Kuo šis šokis jus žavi?

Miglė: Tai atskiras pasaulis. Labai sunku tai apsakyti žodžiais. Čia yra tiek įdomių dalykų, įdomių žmonių, gali tiesiog būti čia ir dabar, apie nieką negalvoti, klausytis kokybiškos muzikos, judėti, išreikšti save. Kiekvienas šokis su vis kitu žmogumi – improvizacija ir savęs atradimas. Mane žavi ne tik šokis, bet ir viskas, kas yra aplink jį!

Edas: Lindihopas yra socialinis šokis, leidžiantis susitikti su kitais šokėjais ir šokti. Tą darome vadinamuose socialuose ar gyvos svingo muzikos vakarėliuose, kur improvizuodami šokame su skirtingais partneriais. Tai išskiria lindihopą iš daugelio kitų šokių, kur daugiausia mokomasi sustatytų choreografijų ar šokama po vieną. Lindihopas man labiau patinka nei kiti socialiniai šokiai, pavyzdžiui, salsa, nes jis yra linksmas ir laisvas, jį šokantys šypsosi ir jame nėra griežtų taisyklių. Man patinka autentiška svingo muzika, retro kultūra ir lindihopo bendruomenė.

Kai atšyla orai, kur einate šokti?

Miglė: Atšilus orams šokame įvairiausiose Kauno vietose: vienais metais šokdavom prie restorano „Miesto Sodas“, daug metų šokdavom rotušės aikštėje, vienais metais prie senojo kino teatro „Romuva“, o pernai šokome prie Paveikslų galerijos. Keičiam vietą, stengiamės atrasti tą jaukiausią, patogiausią, ir, žinoma, skleisti meile džiazui visame mieste. Tik gaila, kad Kaune kol kas nėra terasos ar kavinės lauke su gera danga, skirta šokėjams. Jei tokia atsirastų, mes būtinai rinktumėmės šokti ten!

Edas: Bent kartą per savaitę rengiame šokių vakarus miesto centre – Laisvės alėjoje ar Kauno senamiestyje.

Kokie lindihopo renginiai vyks šį pavasarį Kaune?

Miglė: Mūsų klubas kiekvieną penktadienį organizuoja šokio vakarėlius. Taip pat rengiame vakarėlius su gyva muzika, pasirodymais, konkursais. Pasižymėkite artimiausias datas: kovo 15 ir balandžio 27 dieną. Taip pat vedame įvairius šokių seminarus, sesijas, kviečiame į vasaros stovyklą. Daugiau apie artėjančius mūsų renginius galite sužinoti apsilankę mūsų šokių studijos Facebook ir Instagram puslapiuose – „Jazz House“.

Edas: Kiekvieną šeštadienį nuo 18:00 organizuojame šokių vakarėlius Vero Cafe kavinėje, esančioje Vilniaus g. 23. Kviečiame visus užsukti, susipažinti su mūsų šokiais. Taip pat balandžio pradžioje vyks didelis mūsų renginys „Feels Like Swing“ su konkursais ir triukų seminaru. Daugiau informacijos galima rasti mūsų studijos Facebook puslapyje – „All That Swing“.

Ačiū už pokalbį!