Šiandien rajone

„Mano BŪSTAS“ prisideda prie Kauno įvaizdžio kūrimo

© 2017 Gediminas Grazys photography – www.gediminasgrazys.lt

Savivaldybės parama paveldo statinių  fasadų ir balkonų atnaujinimui yra puiki galimybė kauniečiams atsinaujinti būstą. Šiais metais įmonė „Mano BŪSTAS“, pasinaudodama šia parama, kartu su gyventojais ketina renovuoti ne vieną avarinės būklės daugiabutį.

Kasmet Kauno savivaldybės taryba patvirtina sąrašą Kaune esančių namų, kurie gauna paramą savo fasadų atnaujinimui. Ši programa ypač aktuali Kauno centre stovintiems statiniams, kadangi kai kurių jų būklė yra kritinė. Avarinės būklės balkonai, aptrupėję fasadai, plyšiai – išties gadina Kauno miesto estetinį vaizdą.

Daugiabučių gyventoms dalyvauti šioje programoje ir įgyvendinti norą gyventi gražesniame name padeda daugiabučius administruojanti ir prižiūrinti įmonė „Mano BŪSTAS“.

„Mano BŪSTAS“ Kauno regiono vadovas Valentinas Jerošenko sutinka, kad ši savivaldybės skiriama parama yra naudinga ir tikrai verta ja pasinaudoti gyventojams, susitvarkant kartais jau kritinės būklės balkonus ar fasadus ir taip pagerinant savo namo būklę bei prisidedant prie miesto grožio. Jo nuomone, tai yra abipusė nauda tiek namo gyventojams, tiek miesto gyventojams.

„Kiekvienais metais norinčių dalyvauti namų skaičius kinta, tačiau būtent namo būklė ir paskatina klientus susimastyti, jog gal verta susitvarkyti namo fasadą ir balkonus iš esmės, o ne tvarkyti po vieną balkoną ar lopyti fasadą“, – sako V. Jerošenko, tačiau pripažįsta, kad pandemija ir jos padariniai šiemet apsunkino situaciją.

„Šiais metais savivaldybė paramą suteikė 15-ai mūsų administruojamų daugiabučių, tačiau kiek iš jų pasinaudos, šiuo metu dar sunku atsakyti, kadangi vyksta konkursai rangovų atrinkimui bei vykdomi balsavimai dėl pritarimų darbams, kaip ir daugumai, šiemet visas kortas sumaišė karantinas. Užsitęsė ir savivaldybės paramos skyrimas, kurį sužinojome tik gegužės mėnesio pradžioje, kai paprastai, informacija būdavo pateikiama jau kovo mėnesį“, – teigė jis.

Pasak pašnekovo, daugiabučių namų gyventojai supranta renovacijos reikalingumą ir tie, kurie yra labai suinteresuoti tokiais darbais ir jau nusprendę tvarkytis savo namą, paprastai surenka reikiamą balsų skaičių greičiau nei yra numatyta balsavimo trukmė.

Į sąrašą įtrauktų namų fasadams tvarkyti šiemet numatoma skirti iš viso 855 051 Eur. dydžio parama, daugiabučiams – 314 918 Eur.

Pasak Kauno miesto savivaldybės administracijos Kultūros paveldo skyriaus atstovų, finansuotinų objektų sąrašas ir konkretus finansavimo dydis yra pasiūlytas prašymus išnagrinėjusios darbo grupės nutarimu, laikantis 2014 metais patvirtintos Kauno miesto savivaldybės paveldotvarkos programos nuostatų.

Savivaldybė į kiekvieno fasado sutvarkymą investuoja iki 50 procentų visos fasado atnaujinimo sąmatos. Likusia finansavimo dalimi rūpinasi pastato savininkas. Darbus, kuriems skirtas finansavimas, pastatų valdytojai turi užbaigti iki metų pabaigos, o nepanaudotos lėšos grąžinamos į miesto biudžetą.