Kalba gyventojai

Mariam Silagadze: „Kaunas – mano antrieji namai“

„Esu gruzinė mergina, kuriai patinka gyventi čia ir vadinti Lietuvą antraisiais namais“, – teigė Mariam Silagadze.

Daugelis mūsų nepastebi, kad aplinkui gyvena vis daugiau žmonių iš kitų valstybių, kurie myli mūsų šalį ir stengiasi, jog čia gyventi būtų dar geriau. Viena iš jų Kaune gyvenanti Mariam Silagadze.

„Esu gruzinė mergina, kuriai patinka gyventi čia ir vadinti Lietuvą antraisiais namais. Mano ir Lietuvos ryšiai prasidėjo dar 2013 metais, kai atvykau savanoriauti į dienos centrą per Europos savanorių servisą. Pirmaisiais mano namais Lietuvoje tapo nedidelis miestas – Rietavas. Po vienerių metų Lietuvoje, darbo su jaunimu supratau, kas iš tiesų gyvenime yra svarbiausia. Tai tapo pagrindine priežastimi, kodėl norėjau sieti savo ateities studijas su Lietuva.

Kodėl šiuo metu gyvenu Kaune? Iš pradžių miestas, vieta, nebuvo esminis studijų pasirinkimo dalykas, tačiau pradėjus rinktis studijas, mokymosi įstaigas tai atvedė mane būtent į Kauną. Antraisiais savo namais Kauną vadinu jau dvejus metus.

Šiuo metu, kai turiu laisvo laiko, nors jo vis maža, mėgstu eiti pasivaikščioti. Kaunas tokiam laisvalaikiui yra labai patogus miestas. Čia daugybė žaliųjų zonų, o tai yra išties nuostabu. Taip pat labai mėgstu pasivaikščiojimus Laisvės alėja, kai leidžiasi saulė. Tada atrodo, kad esu trumpametražio filmo laimingoje paskutinėje scenoje. Nelabai mėgstu naktinį gyvenimą, tačiau kartais su draugais nueiname ir į puikias, seniai pamėgstas vietas. Šis miestas tikrai turi viską, ko reikia studentams. Mano nuomone, Kaunas tikrai yra studentų miestas. Čia labai žavi ir juntama Lietuvos dvasia, istorijos gausa ir graži lietuvių kalba.

Kaune pažįstu ne tik studentus, atvykusius iš kitų miestų, valstybių, bet bendrauju ir su vietiniais gyventojais. Siedama mane dominančius dalykus ir profesiją įsitraukiau į socialines veiklas. Esu ESN KK (Erasmus studentų tinklo Kauno kolegijos sekcijos) ir ESN Lithuania narė. Šios organizacijos dirba su užsienio studentais, sėkmingu jų adaptavimusi Lietuvoje. Organizuojame socialinius projektus, kuriuose gali dalyvauti visi jauni žmonės norintys būti aktyvesni ir praplėsti savo akiratį. Taip aš prisidedu mažais žingsneliais prie to, kad vyktų pokyčiai ir visoje Lietuvoje, o ypač Kaune.

Adaptuotis Kaune man nebuvo sudėtinga, tačiau buvo ir labai daug smagių situacijų. Viena iš jų – kelionė troleibusu. Įsėdau į 16 maršruto troleibusą, tačiau praleidau savo stotelę ir su tuo pačiu troleibusu grįžau į pradinę stotelę, iš kurios atvažiavau. Niekada neįsivaizdavau, kad troleibusai čia važiuoja ratu. O smagiausia visuomet būna, kai žmonės nustemba, jog aš laisvai kalbu lietuviškai. Daugeliui tai būna didelis siurprizas.

Kauniečiams norėčiau palinkėti išlaikyti dabartinę miesto dvasią, daugiau šypsotis ir visiems kartu stengtis dėl gerųjų pokyčių, nes Kaunas yra Kaunas“, – įsitikinusi Mariam Silagadze.