Kalba gyventojai

Menininkas Tadas Šimkus: „Linkiu išlikti pokyčių fanais“

Tadas Šimkus – menininkas, aktyviai siekiantis, kad Kaune nebebūtų „nykoka“. Būtent taip vadinamas jo iniciatyva organizuojamas Kauno gatvės meno festivalis. Savo kūrybą Tadas skiria apleistų miesto erdvių gaivinimui. Pasidomėjome, ką šis menininkas mano apie savo gimtąjį Kauną.

Tadas gyvena Kauno centre. Paklaustas, ar patinka čia gyventi, atsakė lakoniškai – „atmosfera čia gera, esu patenkintas“.

Jei į Kauną atvyktų svečias iš užsienio, T. Šimkus jam pravestų įdomią ir netradicinę ekskursiją. „Užsuktume pavalgyti į „pašto“ valgyklą, senąją spurginę ar „sovietinę“ valgyklą šalia soboro, kur autentika jaučiama ir interjere, ir nuoširdžiame bendravime žmonių, kurie ten pradirbo apie 20 metų. Aplankytume ąžuolyną, Pažaislio vienuolyną, pakeliautume Kauno gatvės meno maršrutais. Parodyčiau ir miegamuosius rajonus – užliptume ant Šilainių daugiabučio stogo“, – įdomiausias Kauno vietas vardijo Tadas.

Paklaustas, kaip vertina pokyčius Kauno viešosiose erdvėse, menininkas buvo gana skeptiškas. „Kaip pažiūrėsi, bet „nykoka“ niekur nedingo. Miesto centras keičiasi sparčiai, tačiau rajonai išlieka tokie pat pilki ir nepatogūs“, – miesto trūkumus pabrėžė T. Šimkus. Gatvės meno festivalis NYKOKA jau ketvirtus metus siekia atkreipti kauniečių dėmesį į viešųjų erdvių problemas ir akcentuoti kiekvieno iš mūsų vaidmenį miesto kūrimo procese.

Menininkas linki kauniečiams nelikti abejingiems savo miesto erdvėms. „Linkiu turėti aštresnį aplinkos suvokimą, netikėti viskuo, ką rašo laikraščiai ir transliuoja facebook. Linkiu išlikti pokyčių fanais, tačiau atsakingai ir atidžiai šiuos pokyčius stebėti, nes kaip rodo dabartinė situaciją, ne visuomet pokyčiai priveda prie geresnių rezultatų“, – kauniečiams linkėjo Tadas Šimkus.