Kalba ekspertai

Metas tvarkyti daugiabučių rūsius!

Daugiabučių rūsiai neretai tampa sendaikčių kaupykla ir net šiukšlynu.
Daugiabučių rūsiai neretai tampa sendaikčių kaupykla ir net šiukšlynu.

Įžengus į daugiabučio rūsį neretai mus pasitinka kalnas daiktų: dėžės, seni baldai, dviračiai ir netgi šiukšlės. Vieno Partizanų gatvėje esančio daugiabučio gyventojai neapsikentė tokios netvarkos ir paprašė „Nemuno būsto“ klientų asmeninio vadybininko jiems padėti.

Gyventoja: „Ten buvo tikras šiukšlynas!

Nemuno g. 3A name gyvenanti kaunietė Zita nenori prisiminti, koks baisus ir apleistas jos laiptinės rūsys buvo: „Ten buvo tikras šiukšlynas! Kadangi jis nebuvo užrakintas, tai visi ir mėtydavo kas kur papuola. Reikės įstatyti duris ir užrakinti tą rūsį, kad daugiau niekas ten nešiukšlintų“.

Padėtį blogino ir kanalizacijos vamzdžiai, dėl kurių rūsyje atsirasdavo balutės. Sutvarkius rūsio patalpas lengviau ir kanalizacijos vamzdžius pasiekti bei sutvarkyti.

Moteris dėkoja „Nemuno būstui“ už kokybišką darbą ir greitą reakciją: „Džiaugiuosi, kad jie taip greitai sureagavo. Labai gražiai sutvarkė, jokių šiukšlių neliko“.

Nesitvarkantiems – baudos ir iškraustymas

Anot Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos, valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyresniojo inspektoriaus Aurelijaus Lukausko, gaisro atveju evakuaciniai keliai būtinai turi būti laisvi: „Užversti rūsiai tampa didžiule problema, nes tada žmogus negali atrasti išėjimo“.

Gaisrininkai perspėja, kad rūsiuose griežtai draudžiama laikyti suslėgtų dujų balionus, degias, sprogstamąsias medžiagas. Taip pat negalima laikyti medžiagas, kurios sąveikaudamos su vandeniu ar deguonimi gali užsidegti ar degimo metu išskirti nuodingus garus.

Šilainiuose būta tokių situacijų, kai namą prižiūrinti įmonė turėjo imtis griežtesnių veiksmų, o gyventojai piktinosi, kad iškraustomas jų turtas.  Tvarką griežtai kontroliuoja seniūnijų specialistai, kurie nesusitvarkiusiems gali skirti baudas.

Jeigu kyla konfliktinių situacijų dėl rūsio patalpų (ne)valymo, gyventojai turėtų kreiptis į savo namo administratorių.