Kalba gyventojai

Monika Vaičiulytė: „Kaunas – savas miestas“

Monika Vaičiulytė (aut.Paulius Gvildys)
Monika Vaičiulytė (aut. Paulius Gvildys)

Žinoma aktorė Monika Vaičiulytė, kuri šiuo metu gyvenimą kuria sostinėje, su šypsena prisimena gimtąjį savo miestą – Kauną.

„Kaunas man asocijuojasi su namais, šeima, vaikyste. Tai mano gimtasis miestas, kuris savas iki šiol. Kaune yra ką pamatyti, kur nueiti, daugybė vietų vertų dėmesio ne tik vietinių gyventojų, bet ir turistų. Pavyzdžiui, svečią iš užsienio būtinai nusivesčiau į senamiestį, parodyčiau jo siauras gatveles, katedrą, Laisvės alėją, santuokos rūmus, kurie gražiausi visoje šalyje. Taip pat būtina pamatyti Kauno pilį, Pažaislio vienuolyną su jo pasivaikščiojimo erdve.

Labai sunku būtų išsirinkti vieną vietą, kuri arčiausiai širdies. Kaunas – mano gimtasis miestas, todėl viskas kelia sentimentus. Ypač tos vietos, kuriose esu gyvenusi: tiek dabartiniai tėvų namai, tiek kur gyvenau vaikystėje. Kaskart pravažiuojant gatvele pro mokyklą užplūsta nostalgiški prisiminimai. Viskas brangu, kas primena vaikystę.

Kaunas nuolat keičiasi. Kartais po kiek metų tik pamatai, kas naujo pastatyta, atidaryta, ko mieste jau nebėra. Smagu, jog gimtasis Kaunas labai sparčiai tvarkosi ir tuos pokyčius visi pastebime“, –  pozityviai apie Kauną pasakojo M. Vaičiulytė.