Kalba ekspertai

Namo fasadas – ne tik gražu, bet ir užtikrina saugumą

Taip atrodo Partizanų g. 138 namas po fasado tvarkymo darbų.
Partizanų g. 138 namo fasadą atnaujinti buvo būtina dėl pačių gyventojų saugumo.

Apie namo būklę paprastai sprendžiame pagal jo fasadą. Tai tarsi knygos viršelis, kuris leidžia susidaryti pirmą įspūdį apie jos turinį. Jei namo fasadas jau aptrupėjęs, reiškia ir gyventi jame nemalonu. „Reikia kažką daryti“, – pagalvojo vieno Dainavos daugiabučio gyventojai.

Partizanų 138-ąjame daugiabutyje gyvenantys kauniečiai susirūpino ne tik tuo, kaip prastai jų namas atrodo, bet juos gąsdino byrėti pradėjusios plytos.

„Mačiau, kad namas jau kiek aptrupėjęs, bet nekreipiau į tai dėmesio, kol nepamačiau ant šaligatvio nukritusios plytos, tada supratau – reikia skubiai tvarkyti namą, kol niekas iš mūsų nenukentėjo“, – pasakojo vienas šio namo gyventojas.

Tikrai nevalia laukti, kol kažkas nukentės tam, kad suprastume – tokių darbų daugiau atidėlioti negalima.

„Svarbiausia – užtikrinti gyventojų saugumą. Jei byrą plytos, kyla pavojus žmonėms. Be to, taip galima sugadinti ir brangų gyventojų turtą. Todėl fasado atnaujinimo darbai šiam namui buvo tiesiog gyvybiškai reikalingi dėl pačių gyventojų saugumo“, – teigė namą prižiūrinčio „Dainavos būsto“ klientų asmeninis vadybininkas Michailas Černych.

Daugiabučių priežiūros specialistai pataria ir kaimyninių namų gyventojams pasekti šio namo pavyzdžiu, jei namas yra senos statybos.

Nuotraukose užfiksuota, kaip šis namas atrodė vasarą ir kaip šiandien. Darbo rezultatai matyti plika akimi: