Naudinga žinoti

Namų bibliotekos vietos vertos knygos

Atėjus rudeniui vis dažniau į rankas paimame knygą. Ji ne tik leidžia nusikelti į įvairius pasaulio kampelius, lavina vaizduotę, bet ir suteikia peno apmąstymams. „Kalba Kaunas“ rekomenduoja vienas geriausių knygų, kurias perskaitę būsite priversti susimąstyti.

Robert B. Cialdini „Įtakos galia. Kaip pasiekti savo tikslus“

Šiuolaikinis ir sparčiai technologiškai tobulėjantis pasaulis kiekvieną dieną mus verčia skubėti. Sprendimų priėmimas taip pat ne išimtis. Jie turi būti priimti kuo greičiau, kartais net automatiškai ar pasitikint kitais, net visai nepažįstamų žmonių patarimais.

Knygos autorius, kuris yra įtakos ir įtikinimo srities tyrinėtojas, savo kūrinyje rašo apie sąmoningai ar nesąmoningai daromą įtaką ir apie tai, kokiais būdais galima jai pasipriešinti. Čia taip pat rasite pavyzdžių, kuriais parodoma, kaip tam tikrų mygtukų pagalba galima daryti poveikį žmonių elgesiui, bei išnagrinėję įtakos ginklus suprasite, kas priverčia vienus žmones kitiems sakyti „taip“.

Ruta Sepetys „Tarp pilkų debesų“

Knygoje rasite istoriją, kurią beskaitant užgniauš kvapą. Ji sugraudins ir leis suprasti, kas yra tikroji meilė. Autorė vaizdingai ir jautriai pasakoja apie visas Baltijos šalis palietusį istorinį įvykį, kuris dar šiai dienai įvardijamas kaip visos žmonijos skausmas.

„Ar jums kada teko spėlioti, ko verta žmogaus gyvybė? Mano brolio gyvybė tą rytą tebuvo verta kišeninio laikrodžio.“ Tremtinių kasdienybė, nenusakoma stiprybė laukiant geresnio rytojaus, viltis bei meilė – visa tai atrasite daugybę apdovanojimų sulaukusioje knygoje.

Donatas Paulauskas „Kam reikalingi verkiantys vyrai“

Vis dar susiduriame su „tradicinio“ vyro pareigomis bei keliamais lūkesčiais, kurie turį jį padaryti „tikru vyru“. Autorius savo kūrinyje remdamasis asmeninėmis istorijomis bei patirtomis situacijomis sudėlioja tam tikrą paveikslą, kuris parodo tradicinį vyrą ir kokios galėtų būti alternatyvos.

Knygoje rasite nuoširdžias ir atviras, ironiškas, o kartais ir tiesmukas mintis, kurios įvardija labai svarbius, tačiau šiandien retai apčiuopiamus vyrų tapatybės klausimus: tėvystę, santykius, vyrišką draugystę, emocijas ir kt.

George Orwell „1984-ieji“

Pasislėpęs pakrikos Teisybės ministerijos Registrų skyriuje Vinstonas Smitas išradingai bando perrašinėti praeitį, kuri atitiktų Partijos poreikius. Kad ir kaip bebūtų, vienas iš pagrindinių knygos veikėjų vis dėlto giliai viduje priešinasi totalitariniam valdymui bei pasauliui, kuris reikalauja visiško paklusnumo ir kontroliuoja žmoniją viską matančiais monitoriais, o taip pat ir budria Didžiojo Brolio akimi.

Nejučia Smitas užmezga romaną, tačiau staiga supranta, kad šiame pasaulyje meilė yra neapykanta, karas — taika, o tikroji laisvės kaina — išdavystė.

Hermann Hesse „Sidhartha“

Vieno žymiausių vokiečių rašytojo kūryboje rasite daugybę Indijos filosofijos aspektų, o šioje knygoje ypatingai. Kūrinio herojus Sidhartha – brahmano sūnus, kuris niekaip negali atrasti sielos ramybės. Įvairūs apeigų ritualai, aukojimo giesmės bei senieji raštai jam jau nebeteikia paguodos.

Galiausiai Sidhartha palieka savo tėvų namus ir išvyksta surasti pirmapradį esmės šaltinį. Po ilgų klajonių atsidūręs prie upės brahmano sūnus išvysta tai, ko seniai ieškojo.