Kalba ekspertai

Neizoliuoti vamzdynai tuština daugiabučių gyventojų kišenes

Daugiabučių gyventojai net neįsivaizduoja, kiek šilumos išvaisto neįzoliuoti vandentiekio vamzdynai.
Daugiabučių gyventojai net neįsivaizduoja, kiek šilumos išvaisto neįzoliuoti vandentiekio vamzdynai.

Dažnas daugiabučio gyventojas žino, kad norint taupyti šilumą namuose patartina pasikeisti laiptinės ir rūsio langus, lauko duris, tačiau pamiršta, kad yra dar viena vieta, kur veltui švaistoma šiluma. Atnaujinus ten slypinčius vandentiekio vamzdynus galima sutaupyti ir gauti mažesnes sąskaitas už šildymą. 

Veltui šildome rūsio patalpas

Gyventojai net nesusimąsto, kad jų rūsiuose slypintys vandentiekio vamzdynai gali švaistyti šaltuoju metų sezonu taip reikalingą šilumą. Taip atsitinka tuose daugiabučiuose, kurių karšto vandens ir centrinio šildymo vamzdynų izoliacija yra pasenusi, susidėvėjusi. O jei dar gyventojai čia laiko daugybę daiktų, tai ten net bulvės gali užželti.

Jei namas dar nėra renovuotas, pastatų priežiūros ekspertai pataria nuvalyti vandentiekio vamzdynus, tada juos nudažyti antikoroziniais dažais, atlikus šiuos darbus jau galima keisti pačią vamzdynų izoliaciją. Atlikus vien šiuos 3 žingsnius namo gyventojai sutaupytų iki 10 proc. šilumos ir taip susimažintų sąskaitas už šildymą.

Sutrešę vamzdynai – didelių bėdų priežastis

Vandentiekio vamzdynus būtina ne tik izoliuoti, bet ir stebėti jų būklę. Dėl susidėvėjusių vamzdžių daugiabučių gyventojai nuolat patiria nepatogumų ir finansinių nuostolių. Didžiausia nelaimė, kuri visada ištinka pačiu netikėčiausiu laiku – gali trūkti vandentiekio vamzdis.

Trūkę vamzdžiai ne tik kelia stresą gyventojams, bet ir paplonina jų pinigines. Mat jei viename bute įvyksta avarija, kaip taisyklė, tai skaudžiai pajunta ir kitų tame pačiame name esančių butų gyventojai.  Tarkime, trūko vamzdis jūsų vonioje – tokiu atveju užliejamas ne tik jūsų butas, bet ir jūsų kaimynai. Šios nelaimės galima išvengti laiku renovavus vamzdynus.

Jei norite atsinaujinti vamzdynų izoliaciją arba pastebėjote vamzdynų gedimus, kuo skubiau apie tai praneškite specialistams telefonu 8 700 55 966.