Kalba ekspertai

Nepatikėsite, ką galima rasti kanalizacijos vamzdžiuose

Tai, ką galima rasti kanalizacijos vamzdžiose, šokiruoja net visko mačiusius ekspertus.
Tai, ką galima rasti kanalizacijos vamzdžiose, šokiruoja net visko mačiusius ekspertus.

Kai daugiabučių gyventojai pamiršta, kur namuose yra šiukšliadėžė, atliekų kaupimo vieta tampa kanalizacija, o kai ji užsikemša – gero nelauk. „Mano Būsto“ avarinės tarnybos darbuotojai kasdien keliauja valyti užsikimšusių vamzdžių, tačiau tai, ką ten atranda, pribloškia net ir visko mačiusius.

Daugiabučių namų kanalizacijose galima rasti visko – nuo smulkiausių higienos priemonių iki didesnių atliekų.

„Žmonės meta viską, ką tik turi ir ką tik gali įmesti, kai tingi nueiti iki konteinerio. Visiškai įprasta kanalizacijos vamzdžiuose rasti plastikinius gėrimų butelius, įvairiausius skudurus. Tai avarinės tarnybos darbuotojų kasdienybė. Atvažiavus patikrinti užsikimšusių vamzdžių, didžiausia tikimybė yra surasti ten kokį nors skudurą. Dėl tokių dalykų kanalizacija ir užsikemša“, – teigia įmonės „Mano Būstas“ avarinės tarnybos vadovas Gintaras Rabikis.

Technikų ir būsto meistrų darbas kartais primena archeologinius kasinėjimus – niekad nežinai, ką atrasi kanalizacijos vamzdžiuose. Tarp neįprasčiausių radinių galima paminėti alaus skardines, liemenėles, raktų spynas.

Tačiau net tada, kai atrodo, kad jau matė viską, avarinės tarnybos darbuotojai atranda pačių keisčiausių dalykų. Štai neseniai prabėgęs kalėdinis laikotarpis nepraėjo be pasekmių. Daugiabučių kanalizacijos vamzdžius užkimšo gyventojų nerūpestingai išmestos eglių šakos.

Keisčiausius kanalizacijos radinius galima skirstyti net pagal metų laikus. Jei po Kalėdų žmonės ima mėtyti kur papuola eglių šakas ar maisto likučius nuo šventinio stalo, tai vasaros egzotiniais radiniais tampa arbūzų žievelės.

7 keisčiausi kanalizacijos radiniai:

  1. Eglių šakos
  2. Raktų spynos
  3. Alaus skardinės
  4. Plastikiniai buteliai
  5. Liemenėlės
  6. Arbūzų žievelės
  7. Sauskelnės

Užsikimšę kanalizacijos vamzdžiai ne tik tampa galvos skausmu, bet ir pridaro daug žalos kaimynams, o kartais – net ir visam namui. „Nuostoliai būna dideli. Kartą viename daugiabutyje buvo užlieti 4 butai – dėl visko kaltas į kanalizacijos vamzdžius patekęs plastikinis litrinis butelis. Buvo užlieti 3 ar 4 aukštai ir bendrai suskaičiuota 5 tūkstančiai eurų nuostolių“, – pasakoja G. Rabikis.

Pastatų priežiūros ekspertai prašo gyventojų būti sąmoningais ir atsakingais – nemesti higienos priemonių, buitinių ar stambių atliekų į klozetą. Rūpinkimės savo ir kaimynų gerove.