Kalba ekspertai

Norite sutaupyti – artėjančiam šildymo sezonui ruoškitės jau dabar

 

Pasibaigus šildymo sezonui specialistai rekomenduoja nedelsti ir kviečia daugiabučių namų gyventojus gerinti savo gyvenamųjų pastatų bei šildymo sistemų būklę. Pasirūpinus svarbiausiais darbais būsite tikri, kad atėjus naujam šildymo sezonui neteks jaudintis dėl gerokai padidėjusių šildymo sąskaitų. Trumpą svarbiausių darbų atmintinę pateikia bei patarimais dalijasi „Mano Būsto priežiūros“ direktorius Julius Žilinskas.

Kokiais darbais vertėtų pasirūpinti pasibaigus šildymo sezonui?

Dar pavasarį, netrukus po to, kai butuose nustoja šilti radiatoriai, vertėtų pradėti pasiruošimą sekančiam šildymo sezonui. Daugiabučių namų gyventojai turėtų nepamiršti, kad jie turi galimybę kartu su savo pastatus prižiūrinčia įmone rūpintis pastatų priežiūra ir kartu inicijuoti namo ir šildymo sistemos naujinimo darbus – diegti šilumą taupančius sprendimus, tvarkyti ir tinkamai prižiūrėti pastatuose esančius šilumos punktus, juos automatizuoti, tinkamai subalansuoti šildymo ir kašto vandens sistemas, pasirūpinti vamzdynų naujinimo, langų ir durų sandarinimo bendro naudojimo patalpose darbais, stogo šiltinimu ir remontu, fasado ar laiptinės dažymu bei kitais svarbiais darbais.

Taip pat ir patys gyventojai gali pasirūpinti, kad jų butuose būtų šilta, o šiluma nebūtų švaistoma veltui. Jeigu žiemą šlapo sienos, Jums nešilo ar šilo tik dalinai radiatorius, pastebėjote lašėjimą, rūdijimą ar planuojate visai jį pakeisti – dabar tinkamiausias laikas apie tokius defektus pranešti savo namo administratoriui. Svarbu reaguoti operatyviai ir naujinimo pradėti jau dabar, kad visi darbai būtų atlikti iki naujo šildymo sezono pradžios.

Kodėl gyventojams naudingas šilumos punkto automatizavimas?

Vienas iš efektyvių ir šiandien sulaukiančių daug dėmesio būdu taupyti šilumos energiją ir sumažinti šildymo sąskaitas – šilumos punkto automatizavimas. Norint pasiekti efektyviausią rezultatą – punkto modernizaciją reikėtų derinti kartu su šildymo sistemos balansavimu. Automatizavimas padeda taupyti šilumą t.y. į namą paduodama tik tiek šilumos, kiek reikia – priklausomai nuo oro temperatūros lauke. Tokiu būdu patalpos niekada neperšildamos. Toks sprendimas padeda sutaupyti apie 10% šilumos energijos.

Galime išskirti keletą pagrindinių modernizuoto šilumos punkto privalumų:

  1. Automatiškai reguliuojama tiekiamo termofikato temperatūra į šildymo sistemą, priklausomai nuo lauko temperatūros;
  2. Automatika gali išjungti šilumos tiekimą lauke pasiekus nustatytą temperatūrą (pvz. 10C);
  3. Galime nustatyti diena/naktis rėžimus (t.y. naktį pažeminti temperatūrą, o dieną pakelti).

Šiuo metu Vilniaus mieste automatizuotus šilumos punktus jau turi apie 98 proc. mūsų įmonės administruojamų daugiabučių namų. Galvojantiems apie šilumos punkto automatizavimą, vertėtų taip pat suskubti. Tokie darbai užtrunka, o juos atlikti būtina iki žiemos sezono pradžios.